«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز شنبه 1402/03/20پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

روزنامه آفتاب اقتصادی - رییس اتحادیه مشاوران املاک: کاهش قیمت مسکن تا دوسال آینده ادامه دارد


رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه سال 14۰1 سال کاهش قیمت مسکن است، گفت: این شرایط تا دو تا ســال آینده نیز در کشــور ادامه دارد

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه سال 14۰1 سال کاهش قیمت مسکن است، گفت: این شرایط تا دو تا ســال آینده نیز در کشــور ادامه دارد و شــاهد تداوم کاهش قیمت مسکن خواهیم بود. نیمه فروردین امســال ایرنا در گزارشی با عنوان(ریزش قیمت مسکن در 1401 قطعی است) نوشت: فروشندگان ملک در چندین منطقه پایتخت می گویند جریان کاهش قیمت در طول ماه های سال گذشته(14۰۰) وارد بازار مسکن 14۰1 شده است و ریزش نرخ های پیشنهادی و ثبات قیمت در سال جاری با تکیه بر ساخت مسکن دولتی و نتیجه گیری از مذاکرات رفع تحریم ها قطعی است. در همین راســتا بانک مرکزی در نخســتین گزارش خود از بازار مسکن در فرودین 14۰1 ،از کاهش بیش از 2 درصدی قیمت مسکن خبر داده است. »مصطفی قلی خســروی« خبرنــگار اقتصادی به گــزارش بانک مرکزی در خصوص قیمت مسکن در فروردین 1401 اشاره کرد و گفت:دولت در تلاش است با طرح نهضت ملی مسکن کمبود مسکن در کشور را جبران کند و این طرح در چند حوزه از جمله مسکن روستایی و مسکن شهری در حال تدارک و اجرا است. وی با بیان اینکه اکنون حدود 720 هزار واحد مســکونی کمبود ساخت در کشور وجود دارد، گفت: هر سال آپارتمان های فرسوده نیز به این سبد اضافه می شود و آمار خانه اولی ها نیز وجود دارد. بنابراین دولت سیزدهم با شناسایی این کمبود و طرح نهضت ملی قصد جبران کسری مسکن را دارد. ِ به گفته خسروی بازار به افزایش عرضه واکنش مثبت نشان خواهد داد و تکمیل مســکن در طرح های دولتی از جمله مسکن مهر و مسکن ملی و تحویل آن به متقاضیان، رشد بی رویه قیمت مسکن را کنترل خواهد کرد. رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران، در باره کاهش تعداد معاملات نسبت به اسفندماه 1400 نیز گفت: امسال سال تثبیت قیمت مسکن است. در عین حال وارد رکود عمیق تری شده ایم و در شرایط رکود نیر شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود. به گفته خسروی با احتمال نتیجه گیری از مذاکرات رفع تحریم ها تا دو سال آینده شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم. وی گفت: احتمــالا با افزایش جزیی در نرخ نهاده ها مواجه هســتیم که به ساخت و ساز هم باز می گردد و تاثیر جزیی در قیمت عرضه می گذارد. خســروی فروردین امســال نیز به ایرنا گفته بود دلالان و سوداگران قصد دارند از عدم تناســب در عرضه وتقاضا سوءاستفاده کنند و نرخ گذاری بازار اجاره و مسکن را انجام دهند. بر این اساس سوداگران مسکن و مخالفان طرح های اقتصادی دولت در بخش مسکن با هدف کسب سود بیشتر و بر هم زدن بازار، قیمت های غیر واقعی را در فضای مجازی منتشر می کنند. به گزارش ایرنا؛ قیمت مســکن در تهران در فروردین امســال با کاهش 2.4درصدی نسبت به اســفندماه همراه شد و در حالی که در 12ماه منتهی به فروردین ســال 14۰۰ مســکن 91.7 درصد گران شده بود، این نرخ با نزول قابل توجه در دولت ســیزدهم به 16.9درصد کاهش یافته است. همچنین، بر اساس گزارش بانک مرکزی، تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران در فروردین ماه سال 14۰1 ، به 3.4هزار واحد مسکونی محدود شد که نسبت به ماه قبل 49.9درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 63.7 درصد افزایش نشان می دهد.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • ناشناس پنجشنبه, 22 اردیبهشت 1401

    با سلام الان واقعا این خبر کجای بازار هست!!!! واقعا باید چی گفت رئیس محترم اتحادیه همچین بیانی دارند اما در حال حاضر مسکن رشد 30 درصدی رو از اواسط اردیبهشت تجربه کرد!!!!!

  • ناشناس پنجشنبه, 22 اردیبهشت 1401

    با سلام الان واقعا این خبر کجای بازار هست!!!! واقعا باید چی گفت رئیس محترم اتحادیه همچین بیانی دارند اما در حال حاضر مسکن رشد 30 درصدی رو از اواسط اردیبهشت تجربه کرد!!!!!

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید