«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز جمعه 1401/05/21پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

شبکه ایران کالا - رئیس اتحادیه املاک در گفتگو با شبکه ایران کالا


رئیس اتحادیه املاک در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: مسکن خیلی حساس است و کارشناسانی که در این حوزه صحبت می کنند باید اطلاعات خوب و دقیقی از وضع مسکن داشته باشند .

رئیس اتحادیه املاک در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: مسکن خیلی حساس است و کارشناسانی که در این حوزه صحبت می کنند باید اطلاعات خوب و دقیقی از وضع مسکن داشته باشند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، آقای مصطفی قلی خسروی درخصوص کمیسیون ثابت هم گفت: در همه دنیا کمیسیون درصدی است و ثابت نمی تواند باشد، دلال مثل مشاور فی الامر هست. تعیین نرخ باید براساس کمیسیون نظارت باشد و به آن بها داده شود. مشاور املاک برای حمایت از مصرف کننده میدانی تحقیق می کند. 
وی اف زود: باید با دقت برنامه ریزی کرد. اگر کمیسیون ثابت باشد باعث تعدد جرم و دردسر مشاور املاک می شود.
رئیس اتحادیه املاک درباره مالیات خانه های خالی هم گفت: چندین سال است که مالیات خانه های خالی مصوب شده است و الان هم هنوز حرکتی دیده نشده است . اگر مالیات بر خانه های خالی انجام می شد باید قیمت خانه می شکست. اگر املاک مازاد فروخته شود اثر مطلوبی روی قیمت می گذارد و قیمت ها پایین می آید. باید برای این امر ضرب الاجل در نظر گرفته شود.
وی درباره آمار خانه های خالی هم گفت: آمار دقیق خانه های خالی مشخص نیست  چون برخی دست ارگان هاست باید خودشان آمار بدهند. 
رئیس اتحادیه املاک در پایان درباره پیش بینی از قیمت مسکن هم گفت:مردم خودشان می توانند تصمیم بگیرند و نباید منتظر حرکت معجزه آسا بود. هر وقت می توانید و قدرت خرید داشتید  اقدام به خرید ملک کنید.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید