«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1400/07/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار - رئیس اتحادیه املاک تهران: رقم ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد


مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه املاک لزوم تجدیدنظر در رقم تعیینی ۲۵ درصدی افزایش اجاره‌بها توسط ستاد کرونا را الزامی دانست.

به گزارش بازار، مصطفی قلی خسروی، در رابطه‌ با راهکار تأمین یک میلیون واحد مسکن در سال و امکان انجامِ این وعده گفت: آقای رئیسی اگر چنین مسئله‌ای را فرمودند، وزیر راه نیز اعلام کرد که مقدماتِ ساختِ این تعداد واحد فراهم است.

وی افزود: از دیگر سو وزارت دفاع به یک تکنولوژی دست‌یافته تا از روند سنتی به سمت صنعتی شدن پیش رویم و اعلام کرده است ۱۰ طبقه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌سازیم و تحویل می‌دهیم.

خسروی با اعلام اینکه در این راستا فقط مصالح ساختمانی و نه زمین را محاسبه می‌کنیم، گفت: ما ظرفیت‌های لازم را در اختیار داریم؛ باتوجه‌به اینکه وزارت دفاع به چنین صنعتی دست‌یافته است.

این کارشناس بازارمسکن خاطرنشان ساخت: در حال حاضر وزرا سخنانی اعلام کرده و وعده‌هایی داده‌اند که به [راهگشایی در امور مسکن نزدیک می‌شویم].

خسروی در این باره گفت: رئیس‌جمهور تعدادی را که در شستا بوده‌اند را بیرون کرده و وزیر راه و شهرسازی نیز به جد پشت این قضیه است و ما نیز این روند را قبول داریم.

وی با بیان اینکه مجلس نیز در صددِ ساماندهی هرچه سریع‌تر وضعیت مسکن است، خاطرنشان ساخت: در هیچ کجای دنیا وضع مسکن صددرصد اصلاح نشده است ولی اگر ما بخواهیم، می‌توانیم با این دولت به ۵ میلیون خانه‌ای که دسترسی داریم، طی ۴ سال برسیم.

خسروی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان ساخت: نرخ‌گذاری در تمام دنیا منسوخ شده است و ما نیز به ستاد کرونا احترام می‌گذاریم که البته از شرع عبور کرده است.

وی افزود: مشاوره‌هایی که به ستاد کرونا داده می‌شود، اشتباه است چون وقتی دولت رقم ۲۵درصدی را اعلام می‌کند، باید در اصل ۵۰درصد را مورد بررسی قرار دهیم.

خسروی گفت: در سال اول وقتی اعلام شد ۲۵درصد باید اجاره‌بها افزوده شود، در جنوب شهر می‌گفتند ما با ۱۶ تا ۱۷ درصد اجاره‌بها را تمدید کردیم و مستأجر می‌گوید بایستی ۸ درصد دیگر نیز بپردازید.

وی افزود: در برخی جاها حق نداریم به شکل عمومی دست بزنیم و متأسفم که عده‌ای متوجهِ مالکیت نمی‌شوند؛ درحالی‌که مالکیت بسیار برای ما محترم است.

خسروی گفت: ما پای منبرها می‌نشستیم و همواره می‌گفتند اگر مالک راضی نباشد، نماز و روزه مستأجر درست نیست.

رئیس اتحادیه املاک گفت: درست است که قاضی شرع ما گفته است در ستاد کرونا باید چنین‌وچنان باشد ولی در این امر باید تجدیدنظر کنند.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
آمار بازدید سایت
بازدید امروز :463
بازدید دیروز : 913
بازدید کل : 18883
افراد آنلاین : 953

لینک های برتر

پیشنهادات