«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1399/06/31پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری تسنیم


کنترل بازار مسکن با ساخت ۴۰۰ هزار خانه رئیس اتحادیه مشاوران املاک با مثبت ارزیابی کردن برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بر کنترل بازار مسکن، گفت: دلیل جهش قیمت مسکن در سال ۸۶ بانک‌های خصوصی بودند

مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با مثبت ارزیابی کردن برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تعادل بازار مسکن، اظهار کرد: برنامه تولید 400 هزار مسکن و تکمیل و تحویل 500 هزار واحد مسکن مهر که وزارت راه و شهرسازب به دنبال آن است، تاثیر مثبتی در تعادل عرضه و تقاضا و به تبع ان کنترل قیمت‌ها خواهد داشت.

وی با یادآوری جهش‌های قیمت مسکن طی سال‌های 68، 86، 91 و 97، افزود:  سال 1386 بانک‌های خصوصی در کشور تاسیس شد. این بانک‌ها وارد بازار مسکن شدند و ملک‌ها با هر قیمتی که فروشنده می‌گفت خریداری می‌کردند. این مسئله باعث جهش قیمتی در آن سال شد.

وی بیان کرد: همزمان طرح مسکن مهر از سوی دولت نهم طراحی و اجرا شد که فارغ از انتقاداتی که به جانمایی‌های آن است، این طرح توانست به لحاظ روانی بازار مسکن را کنترل کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: وزارت راه و شهرسازی برنامه تولید 400 هزار مسکن را اجرایی کرده که قطعا می‌تواند جو روانی بازار مسکن را کنترل کند

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید