«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز شنبه 1399/06/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری تسنیم


رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام کاهش ۲۴ درصدی معاملات مسکن در تهران طی ۱۱ ماه امسال، گفت: قیمت مسکن در سال آینده به هیچ عنوان جهشی نخواهد بود و قیمت ها به ثبات می رسد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری مصطفی قلی خسروی با اشاره به کاهش 24 درصدی معاملات مسکن طی 11 ماه امسال در تهران درباره آینده کوتاه مدت بازار مسکن در کشور اظهار کرد: سال آینده به هیچ عنوان جهش قیمتی مسکن نخواهیم داشت و قیمت ها به ثبات می رسد.

وی با یادآوری این که از اول فروردین امسال تا 30 بهمن کل قراردادها در کشور یک میلیون و 183 هزار و 916 فقره اهم از خرید و فروش و اجاره بوده است. در همین بازه زمانی نیز 302  هزار و 188 فقره کل قراردادهای خرید، فروش و اجاره در تهران بوده که نسبت به سال گذشته حدود 24 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان این که مسئولان در تلاش هستند تا بی سامانی قیمت ها را به ثباتی برسانند و بنده با توجه به ورود اسلامی به وزارت راه و شهرسازی به بازار مسکن خوشبین هستم، افزود: مردم هر زمان که می توانند خانه را خریداری کنند.

وی با تاکید بر این که باید از سنتی سازی مسکن به صنعتی سازی برویم، افزود: باید صنعت اجاره را در کشور فعال کنیم که برای ایران می تواند بسیار کارساز باشد.

خسروی ادامه داد: در ترکیه شهرداری با تامین اجتماعی تعدادی خانه را هر محله ای در اختیار دارد که آنها را برای یک بازه زمانی 2 تا 3 ساله به خانه اولی ها اجاره می دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که این اتحادیه طی 4 سال قبل به زندان آلکاتراز تبدیل و درب  های آن قفل شده بود، گفت: در زمان حاضر این وضعیت را اصلاح کرده ایم و همه می توانند برای پیگیری های امورات خود به اتحادیه مراجعه کنند و در اسرع وقت به آن رسیدگی می کنیم

. فروش واحد مسکونی ۱۰ درصد زیر قیمت بازار در نمایشگاه املاک/ سراب خرید ملک در ترکیه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک از عرضه واحدهای مسکونی با ۱۰ درصد زیر قیمت بازار در نمایشگاه بین المللی املاک خبر داد و با اشاره به این که در سال ۲۰۱۸ ایرانی ها حدود ۹۵ هزار خانه در ترکیه خریداری کرده اند،گفت با سند شهرداری در ترکیه، تابعیت نمی دهند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی قلی خسروی در نشست خبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات کشور 10 تا 13 اسفند ماه امسال، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال 8 تا 10 درصد واحدهای مسکونی زیر قیمت بازار عرضه می شود و در داخل نمایشگاه نیز امکان امضای قرارداد وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به این که از ترکیه برای حضور در  این نمایشگاه دعوت کرده ایم، افزود: وقتی می بینیم ایران با همسایگان نزدیک شود تلاش می کنیم به این روابط رنگ و عاب بهتری بدهیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با یادآوری این که  800 خانه در ازمیر طی 10 ماه اخیر توسط ایرانیان خریداری شده است، افزود: ترکیه ای ها اعلام کردند که ما در ایران سرمایه گذاری کرده ایم، موسسه ای را ایجاد کرده ایم که صنعتی سازی در ایران را توسعه دهیم.

قلی خسروی با بیان این که طی سال 2018 میلادی ایرانی ها حدود 95 هزار واحد مسکونی در ترکیه خریداری کرده اند، تصریح کرد: شهروندان عربستانی و عراقی نیز در سال گذشته 112 هزار واحد و 105 هزار واحد را در ترکیه خریداری کرده اند.

وی با بیان این که در ازمیر واحدهای مسکونی به نرخ 6 میلیون تومان و متراژ واحدها از 70 تا 350 متر است، اظهار کرد: در ترکیه دو سند صادر می شود؛ یکی سند شهرداری که عموما ایرانی ها فریب این سند را می خورند،  سند اصلی هم است که باید حتما تصرف شده باشد. برای سند اول یا همان شهرداری نیز به هیچ عنوان تابعیت داده نمی شود.

خسروی با اشاره به خرید شتابزده ملک توسط ایرانیان در گرجستان نیز گفت: دولت گرجستان اعلام کرده دیگر اجازه نمی دهد کسی در این کشور ملک خرید و فروش کند به همین دلیل ایرانی ها برای فروش املاک خود دچار مشکل شده آند.

وی با تاکید بر این که هیچ جای دنیا برای خرید ملک ایران نمی شود، افزود: متاسفانه به سرمایه گذاران بها داده نشده تا در ایران خارجی ها بتوانند ملک خریداری کنند.

وی با بیان این که مشاوران املاک دارای مجوز مجاز به خرید و فروش ملک در ترکیه نیستند، تصریح کرد: در صورت مشاهده با چنین مواردی با مشاوران املاک به شدت برخورد می شود.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید