«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز شنبه 1397/10/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

عنوان عکس 1
آرشیو کامل خبرها

افزايش قيمت مسکن بخاطر جو رواني بودانتشار : روزیکشنبه 1396/10/17

ریيس اتحاديه ­­املاک تهران گفت: معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزايش پيدا کرده و قيمت از شاخص تورم عبور کرده است.

افزايش قيمت مسکن بخاطر جو رواني بود

رييس اتحاديه ­­املاک تهران گفت: معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزايش پيدا کرده و قيمت از شاخص تورم عبور کرده است.


 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران به نقل از خبر گزاری صدا وسیما مصطفي قلي­ خسروي  با اشاره به اينکه افزايش قيمت مسکن به نوعي جو رواني است که در جامعه پيچيده است گفت: روي بازار مسکن اتفاقاتي همچون افزايش قيمت دلار، سکه و زلزله تاثير مي گذارد و با توجه به اينکه در ماههاي محرم و صفر مردم اقدام به خريد ملک نمي کنند بعد از اتمام اين ماه ها به بازار مسکن روي مي اورند و معاملات بيشتر مي شود اما اين به معناي افزايش جهشي نيست.

وي ادامه داد: دولت تلاش داشته تا افزايش جهشي مانند سالهاي 68 ،86 و 91­ در بازار مسکن صورت نگيرد.

خسروي گفت: با زلزله اي که رخ داد مردم از ايمني خانه ها نگران شدند و به دنبال خانه هاي ايمن مي گردند و اين امر باعث کمي افزايش در قيمت مسکن شده است .

وي ادامه داد:­ هر سال در اين زمان شايعاتي چون افزايش قيمتها بعد از عيد وجود دارد و قيمت جهشي تا پايان سال به صورت ناچيز از شاخص تورم عبور خواهد کرد و زياد نيست.

خسروي با بيان اينکه نظارتي در نحوه قيمت گذاري در بخش مسکن وجود ندارد ­­تاکيد کرد: بنا را بر اين گذاشته ايم تا کارشناساني را تربيت کنيم که اناليز قيمت هر منطقه را ارزيابي کنند و در اختيار مردم قرار دهند تا قيمت ها بي رويه بالا نرود­.

وي تصريح کرد: بعد از تربيت کارشناسان مسکن در دانشگاه با کمک ­قوه قضاييه­ اقدام به راه اندازي سايت براي کارشناسي مسکن مي کنيم.

خسروي گفت: اگر بعد از عيد بنزين گران شود قيمت مسکن نيز افزايش مي يابد و اميدوارم زلزله باعث افزايش قيمت مسکن نشود.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیگیری کنید .


برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیکیری کنید .


برای ثبت شکایات و پیشنهادات و انتقادات ازاین قسمت می توانید استفاده کنید موضوع را به صورت طبقه بندی واحد های اتحادیه مجزا کنید تا سریعتر به نتیجه برسید،


استعلام جواز برای پرونده های فعال محیا می باشد و کسانی که پرونده جواز آنها در سامانه اتحادیه جاری هستند می توان از این طریق استعلام کرد، این خدمت ویژه عموم مردم می باشد.


قسمت مکاتبات پرونده فعلا در حال آماده سازی می باشد و به دلیل حجم بیشتراطلاعات نیاز به بررسی بیشتر می باشد تا به نحو احسن نیازمندی های اعضا< محترم مرتفع گردد.


این مورد مشمول اعضاء ذیل است : صاحبان بیشتر از یک جواز ، تمام اعضاء خانم اتحادیه ، و کسانی که سواد کمتر از سیکل داشته باشند و موارد خاص ملزم به تعیین مباشر