«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1397/11/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

عنوان عکس 1
آرشیو کامل خبرها

خبرگزاری مهر 25 آبانانتشار : روز شنبه 1397/08/26

رئیس اتحادیه املاک: کاهش ۱۹ درصدی معاملات مسکن در ۸ ماهه امسال

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار مهر در خصوص وقوع رکود تورمی در بخش مسکن به خصوص در پایتخت اظهار داشت: من با اصطلاح رکود تورمی موافق نیستم. تا زمانی که همه اقلام مصرفی خانوار با رشد قیمت مواجه هستند، نباید انتظار داشت که بخش مسکن تورم نداشته باشد.

وی ادامه داد: باید کنترل قیمت ها از پایین به بالا بوده و از ارزاق عمومی شروع شود تا به تدریج به کنترل قیمت مسکن بینجامد. در حالی که میلگرد شاخه ای ۱۰۰ هزار تومان است، چگونه می توان انتظار داشت قیمت مسکن افزایش نداشته باشد؟ این در حالی است که بیش از ۸۵ درصد مصالح ساختمانی تولید داخل بوده و نمی توان ارتباطی میان این محصولات با نرخ ارز برقرار کرد.

رئیس کمیسیون املاک اتاق اصناف کشور با بیان اینکه ممکن است در بخش املاک کساد داشته باشیم اما رکود نداریم، در خصوص آمار معاملات مسکن در سراسر کشور گفت: در بازه زمانی ۱ فروردین ۹۶ تا ۲۱ آبان ۹۶ معادل ۳۹۷ هزار و ۳۲۸ مبایعه نامه امضا شده در حالی که در بازه زمانی ۱ فروردین امسال تا ۲۱ آبان ماه، این شاخص معادل ۴۷۲ هزار و ۱۰۷ فقره مبایعه نامه امضا شده که نشان می دهد ۱۹ درصد در کل کشور افزایش معاملات مسکن داشته ایم.

وی در خصوص حجم معاملات مسکن در تهران در بازه زمانی ۱ فروردین ۹۶ تا ۲۱ آبان ۹۶ تعداد معاملات مسکن ۱۳۵ هزار و ۹۷۶ فقره مبایعه نامه بوده است این در حالی است که در بازه زمانی مشابه در سال جاری این شاخص به رقم ۱۱۱ هزار و ۲۹۳ فقره رسیده و نشان می دهد ۱۰ درصد از حجم معاملات مسکن در این مدت در پایتخت کاهش داشته است.

رکود مسکن را قبول ندارم ولی بازار کساد است

خسروی در خصوص میانگین قیمت مسکن گفت: معتقدم اگر میانگین قیمت را اعلام کنم که مثلا در فلان منطقه تهران ۳۰ درصد افزایش داشته است، مالکان به استناد رقم اعلامی رئیس اتحادیه املاک، ارقام را مثلا تا ۵۰ درصد افزایش می دهند بنابراین تمایلی به اعلام میانگین قیمت مسکن در تهران ندارم چون باعث افزایش قیمت می شود. از زمانی که طلا و بورس و ارز افزایش داشته، مسکن هم افزایش قیمت داشته است.

وی یادآور شد: کسادی بازار با رکود فرق دارد رکود به این معنی است که هیچ داد و ستدی نشود اما در حال حاضر مسکن خرید و فروش می شود.

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران، در ماه های اخیر با پدیده بالا بودن تعداد خریدار و کم بودن فروشنده روبه رو هستیم. در ۵ سال گذشته نگاه وزیر سابق به حوزه های حمل و نقل بود اما با آمدن اسلامی به وزارت راه و شهرسازی اعلام شده که است که بیشتر نگاه ها به سمت مسکن خواهد بود ایجاد توازن در عرضه و تقاضا می تواند قیمت ها را کنترل کند همین که فرآیند ساخت و ساز مسکن آغاز شود، توازن به قیمت ها بازمی گردد.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیگیری کنید .


برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیکیری کنید .


برای ثبت شکایات و پیشنهادات و انتقادات ازاین قسمت می توانید استفاده کنید موضوع را به صورت طبقه بندی واحد های اتحادیه مجزا کنید تا سریعتر به نتیجه برسید،


استعلام جواز برای پرونده های فعال محیا می باشد و کسانی که پرونده جواز آنها در سامانه اتحادیه جاری هستند می توان از این طریق استعلام کرد، این خدمت ویژه عموم مردم می باشد.


قسمت مکاتبات پرونده فعلا در حال آماده سازی می باشد و به دلیل حجم بیشتراطلاعات نیاز به بررسی بیشتر می باشد تا به نحو احسن نیازمندی های اعضا< محترم مرتفع گردد.


این مورد مشمول اعضاء ذیل است : صاحبان بیشتر از یک جواز ، تمام اعضاء خانم اتحادیه ، و کسانی که سواد کمتر از سیکل داشته باشند و موارد خاص ملزم به تعیین مباشر