«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری اقتصادآنلاین -رییس اتحادیه مشاوران املاک؛ داده‌های بانک مرکزی و مرکز آمار از افزایش قیمت مسکن اشتباه‌ است


رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند تا کاهش قیمت مسکن در بازار را انکار کنند، گفت: داده‌های بانک مرکزی و مرکز آمار از افزایش قیمت‌ها اشتباه است، بارها به این نهادها اعلام کرده‌ایم اما زورمان به آنها نمی‌رسد

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، مصطفی‌قلی خسروی با بیان اینکه داده‌های مرکز آمار و بانک مرکزی درباره بازار مسکن اشتباه است و منتج به ارایه اطلاعات اشتباه می‌شود، اظهار داشت: خرداد ماه سال گذشته بانک مرکزی از افزایش قیمت 48 درصدی قیمت مسکن خبر داد در حالی که در همان زمان، اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد میزان افزایش قیمت چیزی حدودی 8 تا 13 درصد است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که سال گذشته بازار مسکن به طور متوسط با کاهش قیمت 12 درصدی و در نهایت 15درصدی مواجه شد، در حالیکه عده‌ای این کاهش قیمت را قبول نداشتند و همواره آن را انکار می‌کردند. اما چه کسانی کاهش قیمت مسکن را نمی‌پذیرفتند؟ کسانی که ذی‌نفع هستند و از کاهش قیمت‌ها ضرر می‌کنند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: تحلیل مشاوران املاک با توجه به میزان قراردادهای منعقد شده و تحلیل‌های کف بازار است و متاسفانه داده‌هایی که بانک مرکزی و مرکز آمار از آن برای ارایه اطلاعات بازار مسکن استفاده می‌کنند، اشتباه است.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید