«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری املاک پرس - رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۰ گفت


رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۰ گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با آمدن یک رئیس‌جمهوری که دیدگاه خوبی نسبت به مسکن داشته باشد، شاهد روز‌های بهتر در این بخش باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۰  گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با آمدن یک رئیس‌جمهوری که دیدگاه خوبی نسبت به مسکن داشته باشد، شاهد روز‌های بهتر در این بخش باشیم.
مصطفی قلی خسروی تاکید کرد: البته باید توجه داشت دادن شعار در مورد مسکن با داشتن دیدگاه در این بخش متفاوت است بنابراین امیدواریم شاهد اجرای برنامه‌ها و مصوبات واقعی در بخش مسکن باشیم.
وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۳۱ قانون اساسی، دولت‌ها موظف هستند برای دهک پایین جامعه، خانه بسازند و باید توجه داشت هرکدام از دولت‌ها تاکنون این کار را انجام نداده‌اند سبب بروز مشکلات فراوان در بخش مسکن شده‌اند و بحران ایجاد کرده‌اند.
وی درباره تاثیر تحویل مسکن ملی به متقاضیان در سال ۱۴۰۰ بر بازار مسکن توضیح داد: من معتقدم اتفاق مهمی در بازار رخ داده است و همواره می‌گویم خوشا به حال دولتی که در سال ۱۴۰۰ راهی پاستور می‌شود چرا که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مسکن ملی رقم خورد تا در سال ۱۴۰۰ واحد‌های آماده به‌دست متقاضیان برسد. مسلما این مسئله اثر مطلوبی در بازار خواهد داشت و موجب رونق بازار کار برای ۱۸۴ شغل کلیدی در بخش ساخت‌وساز مسکن می‌شود.
وی تاکید کرد: به این ترتیب به نظر می‌رسد بازار مسکن وارد دوره میان‌مدت بهبود وضعیت گردد و در این مسیر تلاش برای کاهش هزینه ساخت‌وساز اقدامی بسیار موثر خواهد بود. رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد: بر اساس تجارب صنف مشاوران املاک باید به آینده بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ خوشبین بود، زیرا سال آینده شاهد شکوفایی اقتصادی در بخش مسکن خواهیم بود از این رو فکر میکنم حجم رکود بازار کاهش یافته و خریداران به بازار مسکن بازگردند. وی توصیه کرد کسانی که متقاضی واقعی مسکن هستند از فرصت پیش رو برای خرید مسکن بهره گیرند.
خسروی تاکید کرد: با توجه به بحران‌های بازار مسکن، امسال هر دولتی که عهده‌دار مسئولیت شود، نگاه مثبتی به ساخت‌وساز مسکن خواهد داشت.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید