«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اعطاء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضاء هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز یکشنبه مورخ 24 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اعطاء شد .

به گزارش روابط عمومی روز یکشنبه مورخ  24 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت                  پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید  صنف اعطاء شد .

دراین مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید ، مصطفی قلی خسروی ضمن خیرمقدم به اعضاء و آرزوی سلامتی برای ایشان اظهار داشتند : کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنید .

ما باید مراقب رفتار و اعمال خود باشیم وآبروی سازمان را حفظ کنیم . حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند .

کار شما بالاتر از کار دفترخانه اسنادرسمی است ولی متاسفانه بعضی از همکاران دقت لازم را در کار ندارند و همین امر باعث بروز مشکلاتی میشود . کارتان را درست انجام دهید . اتحادیه از متخلف به هیچ عنوان حمایت نمیکند .

ایشان در ادامه گفت : دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست .عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند .

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که توسط هیئت مدیره  صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید .

رئیس اتحادیه با اشاره با ماده 352 قانون تجارت گفت : در صورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به اینکه فسخ معامله مستند به دلال نباشد . از شما میخواهم با انتقادات و پیشنهادات ما را در خدمات رسانی بهتر یاری کنید .

خسروی درپایان جلسه خطاب به اعضاء صنف گفت : پیشاپیش سال نو را به شما تبریک میگویم و امیدوارم خود و خانواده دور از کرونا و درصحت و سلامت باشید .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید