«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضاء هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 19 اسفندماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف اعطاء شد .

به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 19 اسفندماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء  صنف اعطاء شد .

دراین مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، مصطفی قلی خسروی ضمن خیرمقدم به اعضاء و آرزوی سلامتی برای ایشان اظهار داشتند : کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنید .

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که توسط هیئت مدیره  صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید .

 ایشان در ادامه اضافه نمود حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند، شما فقط واسطه و دلال هستید .

رئیس اتحادیه با اشاره با ماده 352 قانون تجارت گفت : در صورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به اینکه فسخ معامله مستند به دلال نباشد .

ایشان در ادامه گفت : دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست .عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند .

رییس اتحادیه در ادامه افزود : ایراد بزرگی هم وجود دارد که متاسفانه رییس اتحادیه، نمیتواند معاون خودش را تعیین کند .یک روش غلطی در نظام صنفی وجود دارد که ترکیب هیئت مدیره به ترتیب آراء بدست می آید ، بدین صورت نایب رییس اول و دوم با توجه به میزان رای مشخص میگردد لذا رییس نمیتواند طبق طرز فکر و نگرشش برای اجرا ایده هایش ترکیب هیئت مدیره را خودش مشخص کند ، این یک اشتباه است کسی که با من رقیب است و طرز فکر و ایده های مان متفاوت است باید معاون من بشود و بهمین دلیل همدلی و یک پارچگی بین اعضای هیئت مدیره به کندی انجام میگردد.البته خوشبختانه با گذر زمان امروز تمام اعضای هیئت مدیره به شناخت از هم رسیده اند و توافق همدلی بین ما وجود دارد

خسروی در ادامه گفت : در سال 1388 اولین روزهای اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده که صنف طلافروشان اعتراض کردند و ما از این فرصت استفاده کردیم و نگذاشتیم اعضا صنف اعتراض کنند و به تفاهم رسیدیم که آنچه مشاوراملاک اعلام میکند برآن مبنا مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شود .

انجمن صنفی و انجمن اسلامی داشتیم که خارج از اتحادیه با دیوان عدالت اداری مذاکره کردند که نتیجه این مذاکره باعث شد محاسبه مالیات بر ارزش افزوده از حالت توافقی خارج شده و دیوان عدالت اداری آن را لغو کند و ما دوباره این موضوع را درخواست کردیم ولی متاسفانه این بار دارایی نپذیرفت چون وزارت دارایی با توجه به درآمد مالیات را محاسبه میکند .

 

خسروی درپایان جلسه خطاب به اعضاء صنف گفت :از وجود شما و از تبسم شما انرژی میگیرم و برای همه آرزوی سلامتی دارم این صنف را دوست دارم و همه شما را به خدا میسپارم .پیشاپیش سال نو را به شما تبریک میگویم و امیدوارم خود و خانواده دور از کرونا و درصحت و سلامت باشید .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید