«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 12 اسفندماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف اعطاء شد .

به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 12 اسفندماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء  صنف اعطاء شد .

دراین مراسم پس از تلاوت قرآن کریم ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : از شما مشاوران املاک میخواهم جلوی بی قانونی را بگیرید و مردم را از خودتان بدانید ، کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنید .

شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد .حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید .

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد .

خسروی در ادامه گفت : در سال 1388 اولین روزهای اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده که صنف طلافروشان اعتراض کردند و ما از این فرصت استفاده کردیم و نگذاشتیم اعضا صنف اعتراض کنند و به تفاهم رسیدیم که آنچه مشاوراملاک اعلام میکند برآن مبنا مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شود .

انجمن صنفی و انجمن اسلامی داشتیم که خارج از اتحادیه با دیوان عدالت اداری مذاکره کردند که نتیجه این مذاکره باعث شد محاسبه مالیات بر ارزش افزوده از حالت توافقی خارج شده و دیوان عدالت اداری آن را لغو کند و ما دوباره این موضوع را درخواست کردیم ولی متاسفانه این بار دارایی نپذیرفت چون وزارت دارایی با توجه به درآمد مالیات را محاسبه میکند .

ایشان ادامه دادند : با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید . مردم دراختیار اتحادیه نیستند ولی دراختیار اتحادیه نیستند . ما فقط می توانیم از مشاوراملاک بخواهیم در شورا حاضر شده و توضیح دهد .

متاسفانه تعدادی از همکاران ما آبروی اتحادیه ، هیئت مدیره و نظام را حفظ نمیکنند ونهایتاً همین افراد  هم بیشترین اعتراض را دارند . ما نمی توانیم از افراد متخلف حمایت کنیم .

خسروی درپایان از اعضاء خواستند در روزهای کرونایی پروتوکل ها را رعایت کنند و مردم را دوست بدارند و به آنها احترام بگذارند چون از جانب خدا برای روزی دادن فرستاده شده اند . ایشان گفت : باید امین و امانت دار مردم باشید صداقت داشته باشید که اینگونه رونق کارشما بیشتر می شود . کارمشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است . برای همه شما آرزوی موفقیت و سلامت در روزهای کرونایی را دارم .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت . 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید