«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29



پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اعطاء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضاء هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه مورخ 11 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه مورخ  11 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید  صنف اهداء شد .

دراین مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، مصطفی قلی خسروی ضمن عرض خیرمقدم به اعضاء و آرزوی سلامتی برای ایشان اظهار داشتند : کار ما سخت ترین شغل است و باید از تنبلی بپرهیزیم ، باید مردمی و صبور باشیم ، باید مشخصات این صنف را بشناسیم. شما همگی جوان و تحصیلکرده هستید و از شما میخواهم مردم را محترم بشمارید و به مشتری احترام کنید.

 ایشان در ادامه افزود: حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند .

رییس اتحادیه در ادامه افزود من همینجا اعلام میکنم دپارتمان در کار ما غلط است ، ما مشاور املاک هستیم و هر کجا دپارتمان روئیت کنیم آنجا را خواهیم بست. من افتخار میکنم مشاور املاک و دلال هستم ، دلال یعنی واسطه یعنی دلیل آورنده بین دو یا چند نفر که این بسیار ارزشمند است.

در ادامه ایشان با اشاره با ماده 352 قانون تجارت گفت : در صورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به اینکه فسخ معامله مستند به دلال نباشد .

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که توسط هیئت مدیره  صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید .

رییس اتحادیه ادامه داد : لزوم گرفتن کد رهگیری را نیز برای جایگاه صنف انجام دادیم و دولت به واسطه کد رهگیری به ما اعتبار داد ، لذا مشاوران املاک وظیفه دارند برای امنیت معاملات و امنیت اجتماعی کد رهگیری بگیرند که عزت صنف را بالا ببریم.

خسروی درپایان جلسه خطاب به اعضاء صنف گفت :از وجود شما و از تبسم شما انرژی میگیرم و برای همه آرزوی سلامتی دارم این صنف را دوست دارم و همه شما را به خدا میسپارم .

جلسه با صلوات برمحمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید