«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 5 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس و اعضای هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اعطاء شد .

به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 5 اسفند ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس  و اعضای هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اعطاء شد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید ، مصطفی قلی خسروی ضمن عرض خیرمقدم به اعضاء اظهار داشتند :  مشکلات صنف هر روز بیشتر می شود و علت اصلی آن اینست که متاسفانه برخی از همکاران توجه نمی کنند به عنوان مثال درخصوص تحریم اپلیکیشن ها با توجه به افزایش نرخ اپلیکیشن دیوار اعلام کردیم با این اپلیکیشن کارنکنید و آنراتحریم کردیم  ولی  همکاری خوبی صورت نگرفت  .

ایشان در ادامه افزود  متاسفانه با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده ، مشکلات عدیده ایی برای ما بوجود آورده است و لازم میدانم یادآوری کنم هرکسی که خلاف کند قطعا دیر یا زود تبعات آن دامنگیرش خواهد شد ولی متاسفانه آبروی اتحادیه و صنف مورد هجمه واقع شد ، البته  ایراد بزرگی هم وجود دارد که متاسفانه رییس اتحادیه، نمیتواند معاون خودش را تعیین کند .یک روش غلطی در نظام صنفی وجود دارد که ترکیب هیئت مدیره به ترتیب آراء بدست می آید ، بدین صورت نایب رییس اول و دوم با توجه به میزان رای مشخص میگردد لذا رییس نمیتواند طبق طرز فکر و نگرشش برای اجرا ایده هایش ترکیب هیئت مدیره را خودش مشخص کند ، این یک اشتباه است کسی که با من رقیب است و طرز فکر و ایده های مان متفاوت است باید معاون من بشود و بهمین دلیل همدلی و یک پارچگی بین اعضای هیئت مدیره به کندی انجام میگردد.البته خوشبختانه با گذر زمان امروز تمام اعضای هیئت مدیره به شناخت از هم رسیده اند و توافق همدلی بین ما وجود دارد

 ایشان در ادامه با اشاره به هجمه مجلس و دولت به مشاوران املاک افزود متاسفانه دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم آیا ازنظر شما عامل گرانی مسکن ما هستیم ؟ درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست .

عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند . نمایندگان مجلس اعلام کردند نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید مانند خدمات پست شود یعنی ثابت باشد .متاسفانه عده ای از رسانه ها هم سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس است و بالطبع هرکدام گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد.

ایشان ادامه دادند : مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید . شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد . نباید مبلغ مبایعه نامه یا ودیعه را در دستگاه کارتخوان خودتان بکشید چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است .همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند .

خسروی افزود : بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد ، ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم آن را برگ برنده در معاملات دانستند. همچنین با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید .

 

رئیس اتحادیه ضمن تاکید مجدد اعلام کرد : توکن فقط باید نزد صاحب پروانه باشد چون امنیتی است و شما نمیتوانید آن را به مدیردفتر یا شخص دیگری بسپارید . تحویل هولوگرام فقط به صاحب پروانه امکان پذیراست .

من در این صنف عمری را گذراندم و وام دار کسی نیستم . من از روی علاقه وارد صنف شدم و با عشق و علاقه کار کردم . کدرهگیری را نیز برای جایگاه صنف انجام دادیم و دولت به واسطه کدرهگیری به ما اعتبار داد لذا مشاوران املاک وظیفه دارند برای امنیت معاملات و امنیت اجتماعی  کدرهگیری بگیرند که عزت صنف را بالا ببریم .

. در مورد پیش فروش ها هم بدلیل خطاهایی که مشاوران املاک انجام دادند و بی قانونی هایی که صورت گرفت ، پرونده ها در دادگاه ها زیاد شد و نهایت تصمیم گرفتند که مشاوران املاک حق پیش فروش ندارند ، پس همه این ها بازتاب عملکرد خود ماست .درهمه جای دنیا مشاوراملاک مقام اول را دارد در کشورما مشاوراملاک را بد می دانند ولی من این صنف را دوست دارم و دست از تلاش برنمیدارم . من همینجا اعلام میکنم دپارتمان در کار ما غلط است ، ما مشاور املاک هستیم و هر کجا دپارتمان روئیت کنیم آنجا را خواهیم بست .

درپایان جلسه مدعوین به بیان نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند و رییس اتحادیه به ایشان پاسخ داد .

جلسه با صلوات برمحمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید