«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز جمعه 1399/12/08پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 20 بهمن ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس و اعضای هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 20 بهمن ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس  و اعضای هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید ، مصطفی قلی خسروی ضمن عرض خیرمقدم به اعضاء اظهار داشتند :  مشکلات صنف هر روز بیشتر می شود و علت اصلی آن اینست که متاسفانه برخی از همکاران توجه نمی کنند به عنوان مثال درخصوص تحریم اپلیکیشن ها با توجه به افزایش نرخ اپلیکیشن دیوار اعلام کردیم با این اپلیکیشن کارنکنید و آنراتحریم کردیم  ولی  همکاری خوبی صورت نگرفت  .

رئیس اتحادیه با اشاره با ماده 352 قانون تجارت گفت : در صورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به اینکه فسخ معامله مستند به دلال نباشد 

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که توسط هیئت مدیره  صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید

خسروی گفت : حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید .

خسروی در ادامه گفت :.طبق ماده 336 قانون تجارت دلال می تواند در رشته های مختلف دلالی نموده و شخصاً نیز تجارت کند .

همچنین به استناد ماده 337 قانون تجارت ، دلال باید در نهایت صحت و از روی صداقت طرفین معامله را از جزئیات راجعه به معاملات مطلع سازد ولو این که دلالی را فقط برای یکی از طرفین بکند دلال درمقابل هریک از طرفین مسئول تقلب و تقصیرات خود می باشد .

طبق ماده 341 دلال می تواند در زمان واحد برای چند آمر در یک رشته یا رشته های مختلف دلالی کند ولی دراین صورت باید آمرین را از این ترتیب و اموردیگری که ممکن است موجب تغییر رای آنها شود مطلع نماید

رئیس اتحادیه اینگونه ادامه داد که به موجب ماده 339 قانون تجارت : دلال مسئول تمام اشیاء و اسنادی است که در ضمن معاملات به او داده شده مگر اینکه ثابت نماید که ضایع یا تلف شدن اشیاء یا اسناد مزبوره مربوط به شخص او نبوده است . پس باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم

 ایشان ادامه دادند متاسفانه تعدادی از همکاران ما آبروی اتحادیه ، هیئت مدیره و نظام را حفظ نمیکنند ونهایتاً همین افراد  هم بیشترین اعتراض را دارند . ما نمی توانیم از افراد متخلف حمایت کنیم . ما باید به مردم احترام بگذاریم چون از جانب خدا برای رزق و روزی ما فرستاده شده اند .

روی صحبت من با جوانهایی است که تازه وارد این صنف شدند و میخواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند . . بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد

رئیس اتحادیه ضمن تاکید مجدد اعلام کرد : توکن فقط باید نزد صاحب پروانه باشد چون امنیتی است و شما نمیتوانید آن را به مدیردفتر یا شخص دیگری بسپارید . تحویل هولوگرام فقط به صاحب پروانه امکان پذیراست .

ایشان در ادامه گفت : دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست .عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند . جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ما را دعوت کرد . آقای جهانگیری زمانی که همه وزرا و اعضاء کمیسیون هیئت عالی نظارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم حضور داشتند از من پرسیدند وضعیت مسکن چگونه است ؟

من شرایط موجود در بازار مسکن را خدمت ایشان توضیح دادم ، بلافاصله ایشان دستور دادند چون قیمت مسکن بالا رفته است باید کارمزد مشاوران املاک کاهش پیدا کند.

همانجا من اعتراض کردم و به ایشان گفتم که این منطق درست نیست چرا که مثلا اگر قیمت خانه ده برابر شود ما باید مجانی کار کنیم؟

من در این صنف عمری را گذراندم و وام دار کسی نیستم . من از روی علاقه وارد صنف شدم و با عشق و علاقه کار کردم . کدرهگیری را نیز برای جایگاه صنف انجام دادیم و دولت به واسطه کدرهگیری به ما اعتبار داد لذا مشاوران املاک وظیفه دارند برای امنیت معاملات و امنیت اجتماعی  کدرهگیری بگیرند که عزت صنف را بالا ببریم .

در پایان جلسه رییس اتحادیه با اشاره به قسمتهایی از قوانین همسویی با جهان هستی گفت : وقتی با جهان هستی، همسو شوید، مورد حمایت ابر و باد و مه وخورشید و آسمان و زمین و فرشتگان قرار می گیرید.

خسروی درخصوص سواد اجتماعی بخصوص در روزهای کرونایی ادامه داد :

لذت می برم از فروشنده ای که چیزی از وی  نمی خری ولی با خوشرویی تا دم در بدرقه ات می کند..

خوش خلقم می کنند راننده هایی که می ایستند و دست تکان می دهند تا تو از خیابان رد شوی...

با نشاطم می کنند آدم هایی که از شغل شان راضی اند و کارشان را مزخرفترین شغل دنیا نمی دانند...

هیجان زده ام میکنند آدم هایی که برایت کاری می کنند، بی آنکه از آنها خواسته باشی...

در روزهای کرونایی از شما عزیزان میخواهم پروتوکل ها را رعایت کنید و مردم را دوست بدارید و به آنها احترام بگذارید چون از جانب خدا برای روزی دادن فرستاده شده اند .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید