«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز جمعه 1399/12/08پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

نشست صمیمانه رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران و نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران


به گزارش روابط عمومی اتحادیه روز شنبه مورخ 18 بهمن ماه 99 با حضور مصطفی قلی خسروی رییس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه و ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران نشست صمیمانه ای برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اتحادیه روز شنبه مورخ 18 بهمن ماه 99 با   حضور مصطفی قلی خسروی رییس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه و ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران ، علی اکبری دبیر و جعفریان مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف تهران ، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران ؛ دکتر احمدیان مشاور استراتژیک  رییس اتحادیه ؛   حاج  آقا  حسنی   رییس  انجمن اسلامی ، سیانکی فرمانده حوزه بسیج شهید عراقی ،مسئول کمییسون شکایات  و  مسئول  بازرسی اتحادیه نشست صمیمانه ایی در سالن کنفرانس اتحادیه تشکیل گردید.

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید.

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به حضار در جلسه وعرض تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب و همچنین آرزوی سلامتی برای همه جامعه بزرگ اصناف کشور در روزهای کرونایی ؛ آرزو نمودند در سایه رهنمودهای حضرت امام و مقام معظم رهبری با همدلی و همکاری بیشتر بتوانیم بر مشکلات فائق گردیم.

رییس اتحادیه در ادامه با اشاره مشکلات صنفی و هجمه های فراوان از جوانب مختلف به صنف مشاوران املاک افزود : از اتاق اصناف و آقای ابراهیم درستی بعنوان نماینده وزیر در اصناف کشور در خواست داریم پیشنهادات این اتحادیه را که  درجهت پیشبرد و ارتقاء صنف ضروری است مورد بررسی قرار دهند تا صنف مشاوران املاک بیش از این مورد حملات مکرر اشخاص قرار نگیرد.

ایشان در ادامه افزود  از موارد بسیار مهمی که میتوان به آن شاره نمود تعیین حدود صنفی و تعیین سقف صنفی است همچنین تقاضای ما اینست که صدور جواز فقط با  ارایه مدرک تحصیلی دیپلم و با تایید صلاحیت آنها از سوی هیئت مدیره این اتحادیه و آموزش اجباری 6 ماهه این افراد صورت بگیرد.

مصطفی قلی  خسروی با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ مسکن در دو ماه گذشته تاکید کرد: عمده مشاوران املاک تلاش می‌کنند نرخ مسکن کاهش یابد تا معاملات انجام شود. با این حال اگر متوجه شویم افرادی باعث گرانی یا اغتشاش در بازار مسکن می‌شوند بلافاصله با کمک اماکن، محل را تعطیل و پروانه کسب را ابطال می‌کنیم

رییس اتحادیه اضافه نمود درخواست ما از اتاق اصناف اینست که در بررسی قانون نظام صنفی در مجلس ، صنف مشاوران املاک را مجزا بدانند و تنبیه و تشویق مجزا برای آن در نظر گرفته شود. چرا که این صنف با تمام زندگی مردم سرو کار دارد بطور مثال وقتی کسی از یک بلور فروش برای خرید یک دست لیوان  شکایت کند طبق قانون نظام صنفی یک هفته واحد بسته خواهد شد و برای مشاور املاکی هم که مسئولیت تمام زندگی و دارایی یک نفر  را بعهده دارد نیز مطابق قانون همین یک هفته تعطیلی در نظر گرفته میشود که بسیار کم است .

در ادامه جلسه عضو هیئت رییسه اتاق اصناف ایران و تهران  هم با اشاره به انتقادات مطروحه از سوی رییس اتحادیه از همکاری با اتحادیه املاک جهت حل و فصل این مشکلات خبر دادند و خبر از تشکیل جلسه ایی با حضور نمایندگان مجلس حهت بررسی و کارشناسی دقیقتر مسائل و مشکلات صنف مشاوران املاک درآینده ایی نزدیک خبر دادند.  جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید