«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 23 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف اهداء شد

درابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی ازکلام االله مجید ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : در این روزهای کرونایی بیشتر حواسمان به هم باشد و هوای مردم را بیشتر داشته باشیم و با روی خوش از ایشان استقبال کنیم . البته ما مشکلاتی هم داریم ، متاسفانه نمایندگان مجلس بجای حل مشکل گرانی مسکن ، هر روز مصاحبه میکنند و تقصیر را گردن ما می اندازند بخاطر اینکه ما بخش خصوصی هستیم و دیواری کوتاهتر از ما وجود ندارد ولی ما همیشه دفاع کرده ایم و باز هم اعلام میکنم وقتی مسکن گران میشود بیشترین ضرر را مشاوران املاک میبینند برای اینکه بازار وارد رکود میشود و از طرف دیگر هم در رشد قیمت مسکن همیشه 4 عامل ارز ، بورس ، طلا و حامل انرژی موثر است.

ایشان اضافه نمودند البته نکات مهمی هم وجو دارد که برخی مشاوران املاک رعایت نمیکنند  بعنوان نمونه  حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید . شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد . حق ندارید تحت هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید .

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد .

ما باید مردم را دوست داشته باشیم و آنها را از خودمان بدانیم و منفعت طلبی را کنار بگذاریم تا بتوانیم رشد خوبی را در صنف مان شاهد باشیم .

 

در ادامه این جلسه سرهنگ پاسدار حاج جواد خسروی رییس سابق بسیج اصناف تهران و مسئول دارالقرآن با نام و یادخدا و خیرمقدم به اعضاء صحبت خود را اینگونه آغاز کردند که ما باید قرآن را باورداشته باشیم و به آن عمل کنیم چرا که سبک زندگی در قرآن بیان شده است . ما باید همواره تلاش کنیم شان قرآن حفظ شود چراکه قرآن در  همه جای زندگی ما نقش دارد اقدام عملی به آنچه در قرآن ذکر شده است ضعیف است و باید به این نکته بیشتر دقت کنیم زیرا قرآن کتاب جامعی است که هیچ تحریفی درآن نیست .

جوادخسروی در ادامه درخصوص تبلیغات اسلامی و دارالقرآن گفت : دو وظیفه ذاتی تبلیغات اسلامی و درالقران چاپ نشر و نظارت بر فعالیت های قرآنی است . نکته مهمی که وجود دارد اینست که سازمان دارالقرآن بصورت کشوری فعالیت میکند . این سازمان با حضور در 32 استان بررسی های لازم را  انجام داده و مشکلات را پیدا کرده و مورد بررسی قرار داده است .پس از تلاش های فراوانی که صورت گرفت این مشکلات طبقه بندی گردید و اولویت بندی شده است و ما تصمیم گرفتیم کمیته هایی رای برای رفع این مشکلات تشکیل بدهیم و خوشبختانه و نظر مثبت ریاست اتحادیه به نیت 12 امام  ،آقای مصطفی قلی خسروی نیز بعنوان دوازدهمین ریاست کمیته یاوران قرآنی انتخاب شدند .  

 ایشان افزود :ما در این کمیته ها بدنبال رفع مشکلات و اولویت های اصلی مردم هستیم یکی از مهمترین دغدغه های این روزهای مردم مسائل اقتصادی است لذا  باید دنبال معاش مردم باشیم  ، معاد و معاش باید همراه هم باشد و فهم و شعورمردم نسبت به معاد بیشتر شود .

طی بررسی های انجام شده در 32 استان  12 مشکل عمده را پیدا کردیم که باید آنها را رفع کنیم

قرارگاه شهید سلیمانی همزمان با سالگرد سپهبد سلیمانی تشکیل و 12 کمیته در ذیل این قرارگاه تشکیل شده و البته به دنبال افزایش این کمیته ها هستیم .

همچنین در ذیل این کمیته به ریاست آقای خسروی کسانی که اهلش هستند میتوانند همکاری کنند و ایشان را تنها نگذارند و پرچمی که به همت ایشان بر افراشته شده است را به بهترین نحو ممکن افراشته نگاه دارند البته  برای یاوران  قرآنی که در این کمیته میخواهند عضو شوند کارت شناسایی یاوران قرآن صادر می شود . شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت telavat.ir و ورود به بخش باوران قرآن ، اطلاعات خود را وارد نمایید که امکان صدور کارت وجود داشته باشد.

ایشان در ادامه افزود با پیشنهاد رئیس اتحادیه، پایگاه کمیته یاوران قرآنی اتحادیه   به نام کمیته یاوران قرآنی شهدای املاک و مستغلات نام گذاری گردید . و به امید خداوند هر اقدام مثبتی که در هرجای ایران عزیزمان به همت شما انجام گردد با پرچم شهدای املاک و مستغلات نام گذاری خواهد شد.

در پایان حکم مصطفی قلی خسروی به عنوان رییس کمیته و محمدصادق کاشانی به عنوان قائم مقام کمیته یاوران قرآنی شهدای صنف املاک و مستغلات نهران و کشور به ایشان اهداءشد .  

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید