«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 22دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 22دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام خدا ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنیم .

ایشان یاد آور شدند حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . کار مشاوراملاک دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند . حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید

خسروی ادامه داد : کار ما شبیه کار دفترخانه است ما سند عادی تنظیم می کنیم و دفترخانه سند رسمی و هردو سند حکم قانونی دارد پس شما هم باید در تنظیم قرارداد مانند دفتراسنادرسمی همه جوانب قانونی را رعایت کنید . باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم . طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب مغازه بیفتد مسئولیت آن با صاحب  پروانه کسب می باشد .

 

خسروی در ادامه گفت :.طبق ماده 336 قانون تجارت دلال می تواند در رشته های مختلف دلالی نموده و شخصاً نیز تجارت کند .

همچنین به استناد ماده 337 قانون تجارت دلال باید در نهایت صحت و از روی صداقت طرفین معامله را از جزئیات راجعه به معاملات مطلع سازد ولو این که دلالی را فقط برای یکی از طرفین بکند دلال درمقابل هریک از طرفین مسئول تقلب و تقصیرات خود می باشد .

رئیس اتحادیه اینگونه ادامه داد که به موجب ماده 339 قانون تجارت : دلال مسئول تمام اشیاء و اسنادی است که در ضمن معاملات به او داده شده مگر اینکه ثابت نماید که ضایع یا تلف شدن اشیاء یا اسناد مزبوره مربوط به شخص او نبوده است .

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد .

کار مشاوراملاک دلالی است دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده  کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند .

.

در پایان جلسه رییس اتحادیه با اشاره به قسمتهایی از قوانین همسویی با جهان هستی گفت : وقتی با جهان هستی، همسو شوید، مورد حمایت ابر و باد و مه وخورشید و آسمان و زمین و فرشتگان قرار می گیرید.

خسروی درخصوص سواد اجتماعی بخصوص در روزهای کرونایی ادامه داد :

لذت می برم از فروشنده ای که چیزی از وی  نمی خری ولی با خوشرویی تا دم در بدرقه ات می کند..

خوش خلقم می کنند راننده هایی که می ایستند و دست تکان می دهند تا تو از خیابان رد شوی...

با نشاطم می کنند آدم هایی که از شغل شان راضی اند و کارشان را مزخرفترین شغل دنیا نمی دانند...

هیجان زده ام میکنند آدم هایی که برایت کاری می کنند، بی آنکه از آنها خواسته باشی...

در روزهای کرونایی از شما عزیزان میخواهم پروتوکل ها را رعایت کنید و مردم را دوست بدارید و به آنها احترام بگذارید چون از جانب خدا برای روزی دادن فرستاده شده اند .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید