«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اتاق اصناف تهران - خلاء صنعت اجاره در بازار مسکن


مصطفی قلی خسروی: خلاء صنعت اجاره در بازار مسکن پيش‌بيني کاهش ۴۰ درصدی قيمت مسکن تا پايان سال

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش ۱۵ درصدي قيمت مسکن بر لزوم تشکيل ستاد تنظيم بازار مسکن اشاره کرد و گفت: صنعت اجاره بايد در کشور فعال شود. طبق آن چيزي که ما در بازار مي بينيم قيمت مسکن ۱۰ الي ۱۵ درصد کاهش داشته است و بازار ظرفيت کاهش ۴۰ درصدي تا پايان سال را هم دارد، اما عده اي بساز و بفروش و يا بخر و بفروش، به خاطر حفظ و افزايش ارزش سرمايه خود تمايلي به کاهش قيمت در بازار مسکن ندارد.

 

 خسروي در ادامه با تاکيد بر ضرورت فعال شدن صنعت اجاره در کشور تصريح کرد: صنعت اجاره بايد در کشور فعال شود و بايد براي افرادي که در اين حوزه سرمايه گذاري ميکنند و سرمايه خود را در قالب اجاره مسکن، در اختيار جامعه قرار ميدهند امتيازات و مشوق هايي در نظر گرفته شود و يارانه داده شود و سياستي اعمال کنيم تا از سرمايه هاي مردم در اين حوزه استفاده کنيم.

 

وي به ماليات خانه هاي خالي اشاره کرد و گفت: قانون ماليات بر خانه هاي خالي سابقه طولاني در ساير کشورها دارد، اما در کشور ما با اينکه دو بار هم مصوبه مجلس شده است تاکنون به طور کامل اجرا نشده است، چون بخش اعظم خانه هاي خالي براي بانک ها و سازمان هاست نه براي مردم.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید