«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز شنبه 20 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس و هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز شنبه 20 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس  و هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید ، در ادامه مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء ورود ایشان را به خانواده بزرگ مشاوران املاک تبریک گفتند .                    

مصطفی قلی خسروی اظهار داشتند :  ورود شما را به خانواده بزرگ مشاوران املاک تبریک می گویم اما گمان نکنید که با گرفتن پروانه کسب کار تمام شده است بلکه باید بدانید با اخذ پروانه تمام مسئولیت ها متوجه صاحب جواز است. البته تعدادی از شما عزیزان قبلا در این صنف کارکرده اید و با مشکلات آشنا هستید ولی امروز که پروانه کسب خودتان را گرفته اید بدانید که مسئولیت سنگینی بر عهده  دارید

در ادامه ایشان افزود دولت و مجلس مدام اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس است  که بالطبع  هرکدام گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد و عامل دیگر سیاست است .   البته متاسفانه عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند . در جلسات نمایندگان مجلس اعلام کردند نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید مانند خدمات پست شود یعنی ثابت باشد که این گونه  اظهار نظر ها را ما ناشی از عدم آگاهی و اطلاعات میدانیم .

خسروی ادامه داد : کار ما شبیه کار دفترخانه است ما سند عادی تنظیم می کنیم و دفترخانه سند رسمی و هردو سند حکم قانونی دارد پس شما هم باید در تنظیم قرارداد مانند دفتراسنادرسمی همه جوانب قانونی را رعایت کنید . باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم . طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب مغازه بیفتد مسئولیت آن با صاحب  پروانه کسب می باشد

رییس اتحادیه در ادامه گفت : کار مشاوراملاک دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند . حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید متاسفانه تعدادی از همکاران ما آبروی اتحادیه را حفظ نمیکنند ونهایتاً همین افراد  هم بیشترین اعتراض را دارند . ما نمی توانیم از افراد متخلف حمایت کنیم . واین را بدانید در صورتیکه شکایت داشته باشید اتحادیه هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد.

 ایشان یاد آور شدند حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است .

ایشان در ادامه افزودند :وظیفه مشاوراملاک احراز هویت و احراز مالکیت است و بایستی اسناد و مدارک را به امضاء طرفین رسانده و تا 5 سال در بایگانی نگهداری کنید .

در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه خود پرداختند و گزارشی از قیمت های مناطق به ریاست اتحادیه ارائه دادند که در نهایت با جمع بندی صورت گرفته مشخص گردید بطور متوسط قیمت در اکثر مناطق بین 10 الی 15 درصد کاهش یافته است.

درپایان رییس اتحادیه خطاب به حاضرین در جلسه  افزود در روزهای کرونایی از شما عزیزان میخواهم پروتوکل ها را رعایت کنید و مردم را دوست بدارید و به آنها احترام بگذارید چون از جانب خدا برای روزی دادن فرستاده شده اند . ایشان با اشاره به قسمتهایی از قوانین همسویی با جهان هستی گفت : وقتی با جهان هستی، همسو شوید، مورد حمایت ابر و باد و مه وخورشید و آسمان و زمین و فرشتگان قرار می گیرید.

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید