«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز یکشنبه 14 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس و هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز یکشنبه 14 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه با حضور رییس  و هیئت مدیره ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مصطفی قلی خسروی ضمن عرض خیرمقدم به اعضاء اظهار داشتند :  ورود شما را به خانواده بزرگ مشاوران املاک تبریک می گویم اما گمان نکنید که با گرفتن پروانه کسب کار تمام شده است بلکه باید بدانید با اخذ پروانه تمام مسئولیت ها متوجه صاحب جواز است. البته تعدادی از شما عزیزان قبلا در این صنف کارکرده اید و با مشکلات آشنا هستید ولی امروز که پروانه کسب خودتان را گرفته اید بدانید که مسئولیت سنگینی بر عهده  دارید

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد

خسروی گفت : حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید . شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد . . حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید .

خسروی ادامه داد : کار ما شبیه کار دفترخانه است ما سند عادی تنظیم می کنیم و دفترخانه سند رسمی و هردو سند حکم قانونی دارد پس شما هم باید در تنظیم قرارداد مانند دفتراسنادرسمی همه جوانب قانونی را رعایت کنید . باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم

 متاسفانه عده ای از رسانه ها سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند در حالیکه علت گرانی مسکن 4 عامل ارز ، طلا ، انرژی و بورس است و بالطبع هرکدام که گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد. ایشان در ادامه گفت : دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست .

رییس اتحادیه در ادامه افزود :توصیه من به جوانهایی است که تازه وارد این حرفه شده اند و میخواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند . کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم .

در  ادامه رییس اتحادیه با اشاره به قسمتهایی از قوانین همسویی با جهان هستی گفت : وقتی با جهان هستی، همسو شوید، مورد حمایت ابر و باد و مه وخورشید و آسمان و زمین و فرشتگان قرار می گیرید.

خسروی درخصوص سواد اجتماعی بخصوص در روزهای کرونایی ادامه داد :

لذت می برم از فروشنده ای که چیزی از وی  نمی خری ولی با خوشرویی تا دم در بدرقه ات می کند..

خوش خلقم می کنند راننده هایی که می ایستند و دست تکان می دهند تا تو از خیابان رد شوی...

با نشاطم می کنند آدم هایی که از شغل شان راضی اند و کارشان را مزخرفترین شغل دنیا نمی دانند...

هیجان زده ام میکنند آدم هایی که برایت کاری می کنند، بی آنکه از آنها خواسته باشی...

در پایان رییس اتحادیه ضمن آرزوی سلامتی برای همه اعضای صنف و خانوداه هایشان  در  روزهای کرونایی اضافه نمودند از شما عزیزان میخواهم پروتوکل ها را رعایت کنید و مردم را دوست بدارید و به آنها احترام بگذارید چون از جانب خدا برای روزی دادن فرستاده شده اند .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • سالومه معمری ﺳﻪشنبه, 16 دی 1399

    با آرزوی موفقیت و تشکر از مدیریت محترم اتحادیه

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید