«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز شنبه 13 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف تمدید و به آنها اهدا گردید .

به گزارش روابط عمومی روز شنبه 13 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف تمدید و به آنها اهدا گردید .

در این جلسه مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند :

دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست . در جلسات مجلس نمایندگان  اعلام کردند نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید مانند خدمات پست شود یعنی ثابت باشد . و متاسفانه  عده ای از رسانه ها هم سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس که هرکدام گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد و عامل دیگر سیاست است . آقای جهانگیری زمانی که همه وزرا و اعضاء کمیسیون هیئت عالی نظارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان حضور داشتند از من پرسیدند وضعیت مسکن چگونه است ؟من شرایط موجود در بازار مسکن را خدمت ایشان توضیح دادم ، بلافاصله ایشان دستور دادند چون قیمت مسکن بالا رفته است باید کارمزد مشاوران املاک کاهش پیدا کند.

ایشان در ادامه گفت : البته عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند. سخن من با جوانانی است که میخواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند . حق ندارید تحت   هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید . حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است .

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید

خسروی ادامه داد : کار مشاوراملاک دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند . کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم  آن را برگ برنده در معاملات دانستند  .

 رییس اتحادیه افزود مباشر یدامانی است مانندوکیل وموکل، شماصرفا او را جهت انجام کاردردفتراملاک خودتعیین نموده اید ، مباشرنمیتواند به نیابت ازصاحب جواز برای انجام اموراداری دراتحادیه حضورداشته باشد . قانون نظام صنفی فقط صاحب جوازرامیشناسد بنابراین شما باید مراقب افرادی که به عنوان مباشرانتخاب میکنید باشیدتادرنبودشماکارغیرقانونی صورت نگیرد همچنین بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد

خسروی در ادامه گفت :.طبق ماده 336 قانون تجارت دلال می تواند در رشته های مختلف دلالی نموده و شخصاً نیز تجارت کند .

همچنین به استناد ماده 337 قانون تجارت دلال باید در نهایت صحت و از روی صداقت طرفین معامله را از جزئیات راجعه به معاملات مطلع سازد ولو این که دلالی را فقط برای یکی از طرفین بکند دلال درمقابل هریک از طرفین مسئول تقلب و تقصیرات خود می باشد .

رئیس اتحادیه ضمن تاکید مجدد اعلام کرد : توکن فقط باید نزد صاحب پروانه باشد و شما نمیتوانید آن را به مدیردفتر یا شخص دیگری بسپارید . تحویل هولوگرام فقط به صاحب پروانه امکان پذیراست .

خسروی درپایان جلسه خطاب به اعضاء صنف گفت :از وجود شما و از تبسم شما انرژی میگیرم و برای همه آرزوی سلامتی دارم این صنف را دوست دارم و همه شما را به خدا میسپارم .

جلسه با صلوات برمحمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید