«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز چهارشنبه 10 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز چهارشنبه 10 دی ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام خدا ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنیم .

 ایشان یاد آور شدند حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . کار مشاوراملاک دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند . حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید

خسروی ادامه داد : کار ما شبیه کار دفترخانه است ما سند عادی تنظیم می کنیم و دفترخانه سند رسمی و هردو سند حکم قانونی دارد پس شما هم باید در تنظیم قرارداد مانند دفتراسنادرسمی همه جوانب قانونی را رعایت کنید . باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم . طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب مغازه بیفتد مسئولیت آن با صاحب  پروانه کسب می باشد .

ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم  آن را برگ برنده در معاملات دانستند  و ادامه دادند : دراین صنف باید از دروغ گفتن بپرهیزیم . همه مردم که به شما مراجعه میکنند از شما آگاهترند و می فهمند و هیچ دلیلی ندارد که دروغ بگوییم . ما باید به مردم احترام بگذاریم چون از جانب خدا برای رزق و روزی ما فرستاده شده اند .

پیشکسوت کسی است که پرونده شکایتی  نداشته باشد . پیشکسوت فقط به لحاظ سنی و سابقه صنفی نیست . پس دقت کنید که حتی یک مورد شکایت هم نداشته باشید و این را بدانید که انحادیه از فرد متخلف دفاع نمیکندو

رییس اتحادیه در ادامه افزود : احراز مالکیت و احراز هویت جزء وظایف مشاوراملاک است و در قیمت دخالتی نداریم . مشاوراملاک فقط واسطه است . عده ای از رسانه ها سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس که هرکدام گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد و عامل دیگر سیاست است . ایشان در ادامه گفت : دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست . توصیه من به جوانهایی است که تازه وارد این حرفه شده اند و میخواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند . کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم .

خسروی در ادامه گفت :.طبق ماده 336 قانون تجارت دلال می تواند در رشته های مختلف دلالی نموده و شخصاً نیز تجارت کند .

همچنین به استناد ماده 337 قانون تجارت دلال باید در نهایت صحت و از روی صداقت طرفین معامله را از جزئیات راجعه به معاملات مطلع سازد ولو این که دلالی را فقط برای یکی از طرفین بکند دلال درمقابل هریک از طرفین مسئول تقلب و تقصیرات خود می باشد .

و طبق ماده 339 قانون تجارت : دلال مسئول تمام اشیاء و اسنادی است که درضمن معاملات به او داده شده مگر اینکه ثابت نماید که ضایع یا تلف شدن اشیاء یا اسناد مزبوره مربوط به شخص او نبوده است .

کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم .

خسروی ادامه داد : توکن فقط باید نزد صاحب پروانه باشد و شما نمیتوانید آن را به مدیردفتر یا شخص دیگری بسپارید . تحویل هولوگرام فقط به صاحب پروانه امکان پذیراست طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب مغازه بیفتد مسئولیت آن با صاحب  پروانه کسب می باشد .

 مباشر یدامانی است مانندوکیل وموکل، شماصرفا اوراجهت انجام کاردردفتراملاک خودتعیین نموده اید ، مباشرنمیتواند به نیابت ازصاحب جوازبرای انجام اموراداری دراتحادیه حضورداشته باشد . قانون نظام صنفی فقط صاحب جوازرامیشناسد بنابراین شمابایدمراقب افرادی که به عنوان مباشرانتخاب میکنید باشیدتادرنبودشماکارغیرقانونی صورت نگیرد

ایشان در پایان جلسه گفتند : همیشه کار انسانی انجام دهید و از دروغ گفتن بپرهیزید . سعی کنید همیشه از بهترین ها باشید .واسطه باید امین و امانت دار مردم باشد ما باید مردم را دوست داشته باشیم و آنها را از خودمان بدانیم و منفعت طلبی را کنار بگذاریم تا بتوانیم رشد خوبی را در صنف مان شاهد باشیم .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید