«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مراسم تمدید جواز كسب تعدادی از اعضاي اتحاديه با حضور رييس و اعضاي هيات مديره


به گزارش روابط عمومی اتحادیه یک شنبه مورخ ۳۰ آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه، پروانه كسب تعدادي از اعضاي صنف تمدید و اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه یک شنبه مورخ ۳۰ آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه، پروانه كسب تعدادي از اعضاي صنف تمدید و اعطاء شد.

در ابتدای مراسم مصطفی قلی خسروی در رابطه با مسائل و مشکلات مالیاتی اعضای صنف اظهار داشتند :

متاسفانه اداره مالیات با اتحادیه ها همکاری لازم را انجام نمیدهند و توقع ما اینست که در این شرایط کرونایی و اوضاع  اقتصادی با اصناف همکاری بیشتری داشته باشند،  در ضمن اتحادیه جهت کاهش مشکلات و راهنمایی اعضای صنف در انجام امور مالیاتی ،کارشناس مالیاتی را جهت مشاوره استخدام نموده است که در اتحادیه مستقر میباشد.

 مصطفی قلی خسروی خاطر نشان ساخت: مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند.

وی  در خصوص اهمیت دلالان اینچنین بیان نمود: در همه دنیا به واسطه گران اهمیت می دهند ولی در کشور ما اهمیتی ندارند  شما باید حقوق ملکی را بخوانید نه بخاطر اینکه حقوق دان شوید بلکه حقوق ملکی را آموزش ببینید تا گرفتار نشوید طبق ماده 325 قانون دلالان هر قراردادی به هر دلیلی فسخ شود باعث سقوط حق دلال نمی شود مگر دلال عامل باشد بنابراین حق و حقوق شما از بین نمی رود.

ایشان اضافه نمود:  بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد ، ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم آن را برگ برنده در معاملات دانستند

. خسروی در ادامه گفت : باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم .  طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب مغازه بیفتد مسئولیت آن با صاحب               پروانه کسب می باشد . کار مشاوراملاک دلالی است دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده   کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند . دراین صنف باید از دروغ گفتن بپرهیزیم . همه مردمی که به شما مراجعه میکنند از شما آگاهترند و می فهمند و هیچ دلیلی ندارد که دروغ بگوییم . ما باید به مردم احترام بگذاریم چون از جانب خدا برای رزق و روزی ما فرستاده شده اند . بایستی  مردم با لب خندان از مغازه شما خارج شوند چون این شغل حساس است. 

 درپایان جلسه مدعوین به بیان نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند و رییس اتحادیه به ایشان پاسخ داد .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید