«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

روزنامه صمت - 15درصد کاهش قیمت داشته ایم


مصطفی قلی خسروی : از اول فروردین ۹۹ تا ۲۲ ماه جاری ۲۳۶ هزار و ۶۶۹ قرارداد (مبایعه نامه و اجاره نامه) در سامانه کد رهگیری ثبت شده

مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز با اشاره به آمار معاملات مسکن شهر تهران از ابتدای امسال تا ۲۲ آذر اظهار کرد: از اول فروردین ۹۹ تا ۲۲ ماه جاری ۲۳۶ هزار و ۶۶۹ قرارداد (مبایعه نامه و اجاره نامه) در سامانه کد رهگیری ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است. وی با بیان اینکه در تعداد مبایعه نامه و اجاره نامه نیز به ترتیب شاهد رشد ۴۴ و 20درصدی هستیم، افزود: در ۹ ماه سال گذشته کل قراردادهای مسکن شهر تهران ۱۸۴ هزار و ۷۲۱ فقره بوده است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک به آمار قراردادهای مسکن کل کشور نیز اشاره کرد و افزود: از تاریخ اول فروردین ۹۸ تا ۲۲ آذر ۹۸ ،۸۱۴ هزار و ۵۷۳ قرارداد در کل کشور ثبت شده، این در حالی است که در مدت مشابه امسال یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۵۲۱ قرارداد در سامانه کد رهگیری ثبت شده که این تعداد حاکی از افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن طی ۹ ماه امسال است.  خسروی با اشاره به ثبات بازار مسکن گفت: ثبات در بازارهای اقتصادی باعث کاهش حدود ۱۵ درصدی قیمت مسکن تهران شده است. این اتفاق در حالی روی داده که در شهر تهران تعداد قراردادها ۲۹ درصد افزایش یافته است.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید