«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز شنبه 29 آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز شنبه 29 آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء ورود ایشان را به خانواده بزرگ مشاوران املاک تبریک گفتند . خسروی گفت : کار مشاوراملاک کار بسیارسختی است چون تمام مدت درگیر هستید و همیشه نگران هستید که قرارداد تنظیمی دارای مشکل قانونی نباشد پروانه کسب مانند گواهینامه است و شما مسئولیت سنگینی به عهده دارید . امروز که پروانه گرفتید بدانید که مسئولیت سنگینی دارید .

من از شما میخواهم عملکرد خودتان را شفاف تر کنید، حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید ، حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . نکته ایی را هم متذکر می شوم مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید .

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد . خسروی در ادامه گفت : باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم .

ایشان در ادامه گفت : متاسفانه عده ای از رسانه ها سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس است و هرکدام از این چهار عامل که گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد و عامل دیگر سیاست است .  دولت اعلام میکند باعث گرانی ملک شما هستید و ما مدام دفاع می کنیم درحالی که گرانی ملک به ضرر خودماست البته عملکرد بعضی از مشاوران املاک باعث شده که مجلس و دولت مدام از ما انتقادکنند . نکته مهم دیگر اینست که برخی از نمایندگان مجلس اعلام کردند نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید مانند خدمات پست شود یعنی ثابت باشد و واقعا این طرز تفکر برای ما جای سوال دارد .

خسروی خطاب به حضار گفت : با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید . متاسفانه تعدادی از همکاران ما آبروی اتحادیه ، هیئت مدیره و نظام را حفظ نمیکنند ونهایتاً همین افراد  هم بیشترین اعتراض را دارند  

کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم  آن را برگ برنده در معاملات دانستند  و ادامه دادند : دراین صنف باید از دروغ گفتن بپرهیزیم . همه مردم که به شما مراجعه میکنند از شما آگاهترند و می فهمند و هیچ دلیلی ندارد که دروغ بگوییم . ما باید به مردم احترام بگذاریم چون از جانب خدا برای رزق و روزی ما فرستاده شده اند .

جلسه با صلوات برمحمد و آل محمد پایان یافت

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید