«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 24 آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 24 آذرماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء ورود ایشان را به خانواده بزرگ مشاوران املاک تبریک گفتند . خسروی گفت : کار مشاوراملاک کار بسیارسختی است چون تمام مدت درگیر هستید و همیشه نگران هستید که قرارداد تنظیمی دارای مشکل قانونی نباشد . ولی اگر به قانون آگاهی داشته باشیم  مشکلاتمان کم می شود . ، کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنیم .

ایشان ادامه دادند : مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید . شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد .حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید ، حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند ، برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است . کار مشاوراملاک ، دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند .

وی با اشاره به ماده 352 قانون تجارت گفت : درصورتی که معامله به رضایت طرفین یا به واسطه یکی از خیارات قانونی فسخ بشود حق مطالبه دلالی از دلال سلب نمی شود مشروط به این که فسخ معامله مستند به دلال نباشد . خسروی ادامه داد : کار ما شبیه کار دفترخانه است ما سند عادی تنظیم می کنیم و دفترخانه سند رسمی و هردو سند حکم قانونی دارد پس شما هم باید در تنظیم قرارداد مانند دفتراسنادرسمی همه جوانب قانونی را رعایت کنید . باید قوانین را مطالعه کنیم ، قانون تجارت را بدانیم و به آن آگاهی داشته باشیم .

 ایشان در ادامه افزود :توصیه من به جوانهایی که تازه وارد این حرفه شده اند و میخواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند اینست که کار مشاوراملاک اعتباری و اعتمادی است و باید سالها کار کنیم تا بتوانیم به اعتبار و درآمد خوب برسیم . طبق قانون نظام صنفی هراتفاقی درچهارچوب واحد صنفی رخ دهد مسئولیت آن با صاحب پروانه کسب می باشد .

ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم  آن را برگ برنده در معاملات دانستند  و ادامه دادند : دراین صنف باید از دروغ گفتن بپرهیزیم . همه مردم که به شما مراجعه میکنند از شما آگاهترند و می فهمند و هیچ دلیلی ندارد که دروغ بگوییم . ما باید به مردم احترام بگذاریم چون از جانب خدا برای رزق و روزی ما فرستاده شده اند .

در ادامه جلسه آقای خسروی خطاب به اعضاء صنف اظهار داشتند :  توکن فقط باید نزد صاحب پروانه باشد و شما نمیتوانید آن را به مدیردفتر یا شخص دیگری بسپارید .همچنین ایشان تاکید نمودند تحویل هولوگرام فقط به صاحب پروانه امکان پذیر است

 در ادامه ایشان تصریح کرد مباشر یدامانی است مانندوکیل وموکل، شماصرفا او را جهت انجام کاردر دفتراملاک خودتعیین نموده اید ، مباشرنمیتواند به نیابت ازصاحب جوازبرای انجام اموراداری دراتحادیه حضورداشته باشد . قانون نظام صنفی فقط صاحب جوازرامیشناسد بنابراین شمابایدمراقب افرادی که به عنوان مباشرانتخاب میکنید باشیدتادرنبودشماکارغیرقانونی صورت نگیرد .

خسروی همچنین به تحریم اپلیکیشن دیوار به دلیل افزایش قیمت آگهی و تصویب آن در هیئت مدیره اتحادیه اشاره نمود .

جلسه با صلوات برمحمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید