«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

جلسه هم اندیشی بازرسان افتخاری با ریاست اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز 5 شنبه مورخ 20 آذرماه 99 جلسه هم اندیشی بازرسان افتخاری در حضور مصطفی قلی خسروی رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتوکل های بهداشتی در سالن اجتماعات برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی روز 5 شنبه مورخ 20 آذرماه 99 جلسه هم اندیشی بازرسان افتخاری در حضور مصطفی قلی خسروی رئیس و اعضای هیئت مدیره  اتحادیه با رعایت فاصله گذاری   اجتماعی و پروتوکل های بهداشتی در سالن اجتماعات برگزار گردید .

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد . درابتدای جلسه رئیس اتحادیه ضمن اهداء سلام و عرض خیرمقدم به بازرسان برای آنها آرزوی سلامتی و روزگاری دور از کرونا را آرزو کردند .

مصطفی قلی خسروی در ابتدای این نشست به همه بازرسان مناطق  ابلاغ نمودند بمدت 40 روز ،تمام مناطق  تهران را بخصوص واحدهای تازه تاسیس که فاقد مجوز هستند را مورد بازرسی و ارزیابی قراردهند.

 رئیس اتحادیه در ادامه اضافه نمودند این روزها فشار حداکثری بر روی اتحادیه است بطوریکه برخی نمایندگان مجلس اعلام کرده اند نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید مانند خدمات پست ثابت باشد همچنین برخی از رسانه ها هم سعی دارند مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی کنند در حالیکه علت گرانی مسکن ارز ، طلا ، انرژی و بورس است و هرکدام که گران شود روی قیمت مسکن تاثیر میگذارد با اینحال ما با تمام توان در مقابل این فشار ها ایستادگی کرده ایم تا از صنف دفاع کنیم.

ایشان اضافه نمودنداینجانب و هیئت مدیره از روز اول که آمدیم نسبت به نرخ کمیسیون اعتراض کردیم که البته طبیعی است و هر رئیس اتحادیه ایی به طبع این کار را انجام می داد.

متاسفانه ازآن تاریخ 18 الی 19 ماه نامه ما در اتاق اصناف تهران ماند ف سپس موج  بي سابقه گرانيها و تورم غير منطقي نسبت به سالهاي گذشته اتفاق افتاد که دولت مدام اعلام میکرد نرخ هیچ خدماتی نباید اضافه شود و همیشه مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی می کردند ، با اینحال اینجانب همواره از صنف دفاع نموده و طی دو مصاحبه نیز اعلام کردم که 7 سال است دولت هیچ اقدامی درجهت مسکن انجام نداده و به اصطلاح آجر روی آجر نگذاشته است . اوضاع همینطور باقی ماند تا اینکه جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ما را دعوت کرد . آقای جهانگیری زمانی که همه وزرا و اعضاء کمیسیون هیئت عالی نظارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم حضور داشتند از من پرسیدند وضعیت مسکن چگونه است ؟

من شرایط موجود در بازار مسکن را خدمت ایشان توضیح دادم ، بلافاصله ایشان دستور دادند چون قیمت مسکن بالا رفته است باید کارمزد مشاوران املاک کاهش پیدا کند.

در مورد نرخ هم با این استدلال که چون قیمت مسکن بالا رفته است نرخ مشاوران املاک باید کاهش یابد تصمیم گرفته شده است که از نظر اتحادیه بسیار بی منطق است  ، چرا که طبق این سیاست اگر بطور مثال قیمت ها دوبرابر شود ما باید رایگان کار کنیم، البته ما یادآور شدیم در سال 1370 یکباره نرخ کمیسیون که قبل از انقلاب یک درصد بود را به اینکه تا 20 میلیون نیم درصد ، تا 100 میلیون یک چهارم درصد و از 100 میلیون به بالا کمیسون نداشته باشدتبدیل کردند با این استدلال که قیمت خانه ارزان شود . ولی آیا قیمت خانه ارزان شد؟؟

 

سپس خسروی وظایف کمیسیون بازرسی را به استناد ماده 11 آیین اجرایی تشکیل کمیسیون های اتحادیه های صنفی ( موضوع تبصره 2 بند ط ماده 30 قانون نظام صنفی )  به شرح ذیل بیان نمودند :

  1. بازدید از مکان واحدصنفی و ارائه گزارش به اتحادیه درخصوص افراد متقاضی صدور و تمدید پروانه کسب
  2. همکاری لازم با واحدهای بازرسی و نظارت اتاق شهرستان و یا سازمان و اداره صنعت ، معدن و تجارت در راستای اجرای طرح های ویژه نظارتی و یا بازرسی های خاص فصلی
  3. شناسایی و ارائه گزارش درمورد واحدهای فاقد پروانه کسب
  4. انجام سایر امور ارجاعی از سوی اتحادیه

 رییس اتحادیه در ادامه خطاب به بازرسان اضافه نمود از شما میخواهم قانون را نفروشید چون هرجا قانون را فروختیم خودمان ضرر کردیم و هرجا دقت کردیم منفعت بردیم این را بدانید هرکجا نسبت به کارخلاف اغماض کردید ،خودتان را کوچک کرد ه اید .

همانطور که همه ما میدانیم اقتدار نظام جمهوری اسلامی به دست مقام معظم رهبری است که از خط و قانون اسلام کوتاه نمی آیند زیرا تنها قانونی که تغییری نمیکند قانون الهیات و اسلام است که نتیجتا باعث اقتدار ایران است .

 مصطفی قلی خسروی افزود از شما میخواهم در انتخابات آینده دقت کنید و با وسواس بیشتری عمل کنید که چه افرادی را انتخاب می کنید ، نکته ایی را که باید در نظر داشته باشید اینست که برای انتخاب همه ملاک ها را درنظر بگیرید .

ایشان خطاب به بازرسان گفتند از شما میخواهم در بازرسی این موارد را هم در نظر داشته باشید چرا افرادی که پروانه کسب گرفته اند و هرکدام چهار مدیر در کنارشان قرار دارد به صرف اینکه درآمد زایی میکنند کنترلی روی آنها وجود ندارد ؟

قراردادها را نباید پس از امضاء  نزد خود نگاه دارید همچنین مبلغ مبایعه نامه یا ودیعه را در دستگاه کارتخوان واحد صنفی نباید کشیده شود نتیجه این کارها میشود که دادگاه ها و کمیسیون حل اختلاف اتحادیه مملو از پرونده های شاکی باشد و خواست من از شما عزیزان اینست که این نکات را در بازرسی هایتان گوشزد کنید.

این نکته را هم بگویم که بدلیل عملکرد برخی از اعضای صنف متاسفانه نه تنها دولت بلکه مجلس هم مسر بر کاهش نرخ مشاوران املاک میباشد و ادعا دارند تحت هیچ عنوان از این کار عقب نشینی نخواهند کرد . من همینجا اعلام میکنم دپارتمان در کار ما غلط است ، ما مشاور املاک هستیم و هر کجا دپارتمان روئیت کنیم آنجا را خواهیم بست . کار مشاوراملاک دلالی است و دلال یعنی دلالت کننده ، دلیل آورنده کسی که بتواند بین یک یا چندنفر دلیل های منطقی بیاورد تا آنها را به هم برساند .

درانتهای جلسه مصطفی قلی خسروی اینگونه ادامه داد که بازرس می تواند قراردادها را مورد روئیت قرار دهد و کنترل کند و اعضای صنف میبایست تبعیت کند و حق توهین ندارند . اما  اگر خدای ناکرده این اتفاق هم رخ بدهد این را بدانید که شما عزیزان نماینده صنف و نماینده هیئت مدیره هستید مبادا در مقام جواب به ایشان برآیید .

درپایان بازرسان در فضایی گرم و صمیمی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و ریاست اتحادیه نیز به پرسش های ایشان پاسخ دادند .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید