«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

افتتاح اولین کانون مشاوره مرکز علمی کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران


آیین افتتاح اولین کانون مشاوره مرکز علمی کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران باحضور مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه

به گزارش روابط عمومی اتحادیه روز سه شنبه مورخ 18 آذرماه 99 آیین افتتاح اولین کانون مشاوره مرکز علمی کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران باحضور مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ، عبداله اوتادی عضو هیئت مدیره ، الهه پاک نیت سرپرست مرکز و تنی چند از اساتید و پرسنل مرکز با رعایت کامل پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کافه کتاب دانشگاه املاک برگزار شد .

درابتدای مراسم آقای خسروی ضمن سلام و خیرمقدم به حضار از زحمات سرکار خانم پاک نیت و سرکارخانم تاراج بابت راه اندازی مرکز مشاوره با عناوین مشاوره های روانشناسی ، کارآفرینی ، حقوقی ، خانواده ، استعدادیابی ، کسب وکار ، ازدواج و مذهبی تشکر و قدردانی کردند .

مصطفی قلی خسروی در  ادامه سخنان خویش را اینگونه ادامه داد : این مشاوره ها برای دانشگاه بسیار لازم و نیازجدی است و امیدوارم به نحو خوب و مطلوب اجرا شود . مشاوره حقوقی که اصل کار ماست و بسیارمفید و کارآمد است .مشاوره روانشناسی و روابط میان فردی و اجتماعی و مشاور خانواده نیز بسیارپراهمیت است . موعظه برای هرسن و سوادی لازم است چرا که همه چیز را همگان نمیدانند . بشر لازم و ملزوم یکدیگرند . ممکن است از طریق همین مشاوره ها نکته ای دریافت کنیم که نتوانیم آن را با مطالعه 100 کتاب به دست آوریم .

ایشان در ادامه اظهار داشت : مشاور استعدادیابی هم بسیارمهم است استعدادیابی را در کشورهای دیگر از دبستان و دبیرستان آغاز میکنند و از همانجا مشخص میشود فرد از کودکی درچه زمینه ای میتواند موفق باشد و ما نسبت به کشورهای جهان اول و دوم در زمینه استعدادیابی عقب هستیم و باید این نوع مشاوره را تقویت بخشیم . درخصوص مشاوره کارآفرینی هم که جای تاسف دارد دراینجا ما سعی می کنیم جلوی راه هم را بگیریم و نگذاریم کارآفرینی اتفاق بیفتد و کارآفرینی نتوانسته جایگاه خودش را پیدا کند این درحالی است که در کشورهای پیشرفته برای هم کار می سازند .ما باید از کشورهای جهان و اول و دوم یاد بگیریم چون واقعا کارآفرین هستند و برای هم کار درست می کنند  .

خسروی گفت : مشاوره ازدواج لازم ترین کار است چون ازدواج یکی از مسائل مهم زنگی انسان است چون همسری که میخواهید انتخاب کنید ، سرمایه زندگی و جوانی و تربیت فرزندان درگرو همین انتخاب است درخصوص مشاوره مذهبی هم شک و شبه ای ندارد و برا ی هر سن و سالی لازم است . کتابهای آسمانی همگی انسان ساز است و براصل انسانیت تاکید دارد . اگر انسانیت را رعایت کنیم به حقوق دیگران تجاوز نمی کنیم و اگر به معنای واقعی اسلام و قرآن را مطالعه کنیم در می یابیم که خیلی بدهکار قرآن هستیم لذا مشاوره مذهبی باید تقویت شود .

مشاوره بهداشت و درمان هم در اولویت دیگر مشاوره ها قرار دارد زیرا که من اول باید سالم باشم تا بتوانم ازدواج کنم ، کارآفرینی کنم و ...  ما هنوز از نظر بهداشتی خیلی از مسائل را  رعایت نمی کنیم و نمیدانیم چه چیزهایی برای بدن مفید است و چه چیزهایی برای سلامتی مضر است بنابراین توصیه میکنم آداب غذاخوردن را رعایت کنیم همانگونه که علما نیز بر این مورد تاکید دارند .

در ادامه مراسم تعدادی از اساتید دانشگاه به بیان نقطه نذرات و دیدگاه های خویش درمورد مشاوره پرداختند واهداف خوبش را برای ریاست اتحادیه بازگو کردند.

در پایان رییس اتحادیه ضمن استقبال از صحبت ها و نظرات اساتید دانشگاه از زحمات سرکارخانم پاک نیت تشکر و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید