«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روزچهارشنبه 12 آذر ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد

به گزارش روابط عمومی روزچهارشنبه 12 آذر ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مصطفی قلی خسروی ضمن خیرمقدم به اعضاء اظهار داشتند : مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند. شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد .

بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد ، ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم آن را برگ برنده در معاملات دانستند.

خسروی در ادامه درخصوص تحریم اپلیکیشن ها با توجه به افزایش نرخ اپلیکیشن دیوار اعلام کرد جلسه ای با حضور هیئت مدیره و چند شرکت متقاضی برگزار شد تا اعضاء محترم بتوانند از این پس از یک اپلیکیشن واحد استفاده کنند . اتحادیه همیشه به منافع صنف فکر میکند و درجهت آن قدم برمیدارد .

اینجانب و هیئت مدیره از روز اول که آمدیم نسبت به نرخ کمیسیون اعتراض کردیم که البته طبیعی است و هر رئیس اتحادیه ایی به طبع این کار را انجام  می داد.

موج بي سابقه گرانيها و تورم غير منطقي نسبت به سالهاي گذشته اتفاق افتاد که دولت مدام اعلام میکرد نرخ هیچ خدماتی نباید اضافه شود و همیشه مشاوران املاک را عامل گرانی مسکن معرفی می کردند ، با اینحال اینجانب همواره از صنف دفاع نموده و طی دو مصاحبه نیز اعلام کردم که 7 سال است دولت هیچ اقدامی درجهت مسکن انجام نداده و به اصطلاح آجر روی آجر نگذاشته است . اوضاع همینطور باقی ماند تا اینکه سه ماه پیش جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ما را دعوت کرد . آقای جهانگیری زمانی که همه وزرا و اعضاء کمیسیون هیئت عالی نظارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم حضور داشتند از من پرسیدند وضعیت مسکن چگونه است ؟

من شرایط موجود در بازار مسکن را خدمت ایشان توضیح دادم ، بلافاصله ایشان دستور دادند چون قیمت مسکن بالا رفته است باید کارمزد مشاوران املاک کاهش پیدا کند.

همانجا من اعتراض کردم و به ایشان گفتم که این منطق درست نیست چرا که مثلا اگر قیمت خانه ده برابر شود ما باید مجانی کار کنیم؟

اما به یکباره چند وقت بعد از ما دعوت کردند و گفتند حرف دولت این است که نرخ کمیسیون مشاوران املاک باید کاهش پیدا کند.

ایشان در ادامه ضمن انتقاد از برخی از اعضاء افزود :چرا افرادی که پروانه کسب گرفتند و هرکدام چهار مدیر در کنارشان قرار دارد به صرف اینکه برای شما درآمد زایی میکنند کنترلی روی آنها ندارید نتیجه این میشود که دادگاه ها و کمیسیون حل اختلاف اتحادیه مملو از پرونده های شاکی های شما باشد.

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید