«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

تمدید پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 10 آذر ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف تمدید شد .

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 10 آذر ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف تمدید شد .

درابتدا اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات ، دیدگاه ها و سوالات خود پرداختند .

 در ادامه مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه  هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون به مالک و مستاجر هدایت کنید . شما فقط به عنوان واسطه هستید و واسطه نباید درگیر مسائل غیره باشد .

بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد ، ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم آن را برگ برنده در معاملات دانستند.

خسروی در ادامه گفت : در سال 1388 اولین روزهای اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده که صنف طلافروشان اعتراض کردند و ما از این فرصت استفاده کردیم و اجازه ندادیم اعضا صنف اعتراض کنند و نهایتا به تفاهم رسیدیم که آنچه مشاوراملاک اعلام میکند برآن مبنا مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شود .

 متاسفانه با قداماتی که توسط انجمن صنفی در آن زمان صورت گرفت این تفاهم لغو گردید ولی ما دوباره این موضوع را دیوان عدالت اداری مطرح کردیم  ، قاضی دیوان  دوباره به نفع ما رای داد ولی متاسفانه این بار دارایی نپذیرفت.

ایشان ادامه دادند : با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف  ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه قرار دارد ، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید

جدیدا اعلام کردند اتحادیه باید زیرنظر وزارت راه و شهرسازی باشد البته برای ما فرق نمی کند و فقط حفظ منافع صنف برایمان مهم است .پیشنهاد ما اینست که بصورت کانون باشیم مثل کانون سردفتران و کانون وکلا .

امیدوارم در این مدت باقیمانده از هیئت مدیره بتوانیم شخصیت صنف را بالا ببریم. این اتحادیه بالاترین پرداختی را به اتاق دارد اما متاسفانه اتاق دیدخوبی به ما ندارد چون شکایت زیاد داریم .

بالاترین تعطیلی ها مربوط به این صنف است اما با اینحال از شما میخواهم اگر مشاوراملاکی تخلف میکند باید به ما اطلاع بدهید تا بتوانیم تذکر بدهیم تا خودمان جامعه را اصلاح کنیم .  متاسفانه عده ای تازه وارد در این صنف می خواهند یک شبه ره صدساله را بپیمایند . به اعتقاد من تنبیه قانون نظام صنفی برای این صنف کم است و بنظر من در صنف مشاوران املاک  اولین اشتباه ، آخرین اشتباه است

من سعی کردم صنف را متحول کنم و با کمک اعضاء متحول شد . این ساختمان با کمک اعضاء ساخته شد چون ساختمان قبلی کهنه و فرسوده بود و اعضاء هیئت مدیره جایگاه خاصی نداشتند.و ساختمانی که امروز اتحادیه ما دارد موجب عزت صنف است.

 ایشان اضافه نمود : از شما میخواهم در انتخابات آینده بسیار دقت کنید که چه افرادی را انتخاب می کنید و این نکته را در نظر بگیرید که باید برای انتخاب همه ملاک ها را درنظر بگیرید و فقط به حرف و صحبت افراد توجه نکنید و کارنامه آنها را ببینید.

 رییس اتحادیه ادامه داد: لزوم گرفتن کدرهگیری را نیز برای جایگاه صنف انجام دادیم و دولت به واسطه کدرهگیری به ما اعتبار داد ،لذا مشاوران املاک وظیفه دارند برای امنیت معاملات و امنیت اجتماعی  کدرهگیری بگیرند که عزت صنف را بالا ببریم .

مصطفی قلی خسروی در پایان یادآور شد صنف را رها نکنیم امیدوارم با همکاری شما پاکسازی خوبی در صنف داشته باشیم ما باید مردم را دوست داشته باشیم و آنها را از خودمان بدانیم و منفعت طلبی را کنار بگذاریم تا بتوانیم رشد خوبی را در صنف مان شاهد باشیم .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید