«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1400/01/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مراسم تمدید پروانه كسب تعدادی ازاعضا درحضور مصطفی قلی خسروی رييس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران


به گزارش روابط عمومی اتحادیه، روز سه شنبه مورخ 4 آذرماه99 طی مراسمی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ،پروانه كسب تعدادي ازاعضاي صنف اعطاءگردید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه، روز سه شنبه مورخ 4 آذرماه99   طی مراسمی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  ،پروانه كسب تعدادي ازاعضاي صنف اعطاءگردید.

رییس اتحادیه املاک تهران اظهار داشت: مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یاموجرداده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند. در واقع مردم باید به اهمیت و ارزش مشاوران اشراف کامل پیدا کنند و بدانند که مشاوران در تعیین سرنوشت زندگی آنها نقش بسزایی را ایفا می کنند.

خسروی خاطر نشان  ساخت :قانون نظام صنفی رارعایت کنید   مباشر ید امانی است مانند    وکیل   و موکل ،شما صرفا او را جهت انجام کار در دفتر املاک خود تعیین نموده اید مباشر نمیتواند به نیابت از صاحب جواز برای انجام اموراداری دراتحادیه حضور داشته باشدقانون نظام صنفی فقط صاحب  جواز را میشناسد بنابراین شما باید مراقب افرادیکه به عنوان مباشر انتخاب میکنید باشید تا در نبود شما کار غیرقانونی صورت نگیرد

خسروی در خصوص اهمیت دلالان اینچنین بیان نمود: شما باید حقوق ملکی را بخوانید نه بخاطر اینکه حقوق دان شوید بلکه حقوق ملکی را آموزش ببینید تا گرفتار نشوید طبق ماده 352 قانون تجارت هر قراردادی به هر دلیلی فسخ شود باعث سقوط حق دلال نمی شود مگر دلال عامل باشد بنابراین حق و حقوق شما از بین نمی رود.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران اظهار داشت: تمامی اعضای اتحادیه باید از وضعیت و فعالیت های مهمی که در اتحادیه صورت می گیرد، مطلع باشند لذا از طریق پیج اینستاگرام وسایت اتحادیه این اطلاع رسانی ها به صورت آنلاین انجام می شود.

در انتهای مراسم ، کلیه اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات و ایده های خود را ارائه  دادند و پرسش‌های خود را در زمینه‌های صنفی مطرح نمودند. از این رو در این فضای صمیمانه به راحتی و با آرامش کامل مباحث مطرح شده مورد  نقد و بررسی قرار گرفت و ریاست اتحادیه به پرسش‌ها پاسخ داد

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید