«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1400/01/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اهداء پروانه کسب تعدادی از اعضاء صنف توسط رئیس اتحادیه


به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 27 آبان ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی روز سه شنبه 27 آبان ماه 99 طی مراسمی با رعایت پروتوکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن کنفرانس اتحادیه ، پروانه کسب تعدادی از اعضاء جدید صنف اهداء شد .

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه ضمن خوش آمدگویی به اعضاء اظهار داشتند : از شما مشاوران املاک میخواهم جلوی بی قانونی را بگیرید و مردم را از خودتان بدانید ، کار ما خدماتی است و باید به مردم مطابق قانون خدمات ارائه دهیم و از کارهایی که باعث ایجاد اختلال می شود جلوگیری کنید .

بایستی در انتخاب و استخدام مشاور خود دقت داشته باشید چرا که مسئولیت هرگونه خلافی از جانب آنها بر عهده شما صاحبان جواز میباشد ، ایشان با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی و صداقت با مردم   آن را برگ برنده در معاملات دانستند.

رییس اتحادیه املاک تهران خاطر نشان ساخت: قانون نظام صنفی رارعایت کنید مباشر یدامانی است مانندوکیل وموکل، شماصرفا اوراجهت انجام کاردردفتراملاک خودتعیین نموده اید ، مباشرنمیتواند به نیابت ازصاحب جوازبرای انجام اموراداری دراتحادیه حضورداشته باشد . قانون نظام صنفی فقط صاحب جوازرامیشناسد بنابراین شمابایدمراقب افرادی که به عنوان مباشرانتخاب میکنید باشیدتادرنبودشماکارغیرقانونی صورت نگیرد .

من از شما میخواهم عملکرد خودتان را شفاف تر کنید، حق ندارید تحت  هیچ شرایط قرارداد را بعد از امضا پیش خودتان نگه دارید ، حق ندارید در کارتخوان خودتان بیعانه مشتری را بکشید، چرا که هم تراکنش مالی برایتان محسوب و منجر به افزایش مالیات میشود و هم معامله درست نیست چراکه یکی از متعاملین میتواند معامله را بهم زده و فسخ کند برای اینکه میتواند ادعا کند پولی دریافت نکرده است و نتیجه اینکارها این میشود که  هر روز در اتحادیه پر از افراد شاکی است. نکته ایی را هم متذکر می شوم مستاجر اگر پولی را نزد شما جهت تسویه هزینه های ملک مثل قبض آب ،برق و غیره به امانت گذاشت ، قبول نکنید و آنها را مطابق قانون مالک و مستاجر هدایت کنید .

من به شما اعضای صنف نصیحت میکنم تا عملکردتان درست نشود،اوضاع درست نخواهد شد. ما باید مردم را دوست داشته باشیم و آنها را از خودمان بدانیم و منفعت طلبی را کنار بگذاریم تا بتوانیم رشد خوبی را در صنف مان شاهد باشیم .

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت .

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید