«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار - تغییر رئیس جمهور آمریکا و روی کار آمدن " جو بایدن " می تواند از لحاظ جو روانی بر بازار ارز و به دنبال آن بر بازار مسکن تاثیر بگذارد.


مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاروان املاک در گفتگو با خبرنگار بازار معتقد است که تغییر رئیس جمهور آمریکا و روی کار آمدن " جو بایدن " می تواند از لحاظ جو روانی بر بازار ارز و به دنبال آن بر بازار مسکن تاثیر بگذارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازار مسکن با انتخابات آمریکا و تغییر رئیس جمهور آمریکا می تواند به آرامش برسد؟ می گوید: با تغییر رئیس جمهور آمریکا و روی کار آمدن " بایدن " و مطرح شدن بازگشت آمریکا به برجام می تواند اثرات مطلوبی بر اقتصاد و جو سیاسی داشته باشد. با تاثیر مثبت بر بازار ارز بازار مسکن نیز به تبعیت از آن می تواند روزهای آرام تری را سپری کند.

خسروی تصریح کرد: باید به یک موضوع اشاره کنم و آن این است که کنگره آمریکا همواره با ایران دشمنی داشته است و قطعا با هر تغییری در ریاست جمهوری این دشمنی تغییر آن چنانی نخواهد داشت، گفت: " ترامپ " یک بیزینس من است و همه چیز را با پول می دید و می سنجید. اما " جو بایدن " گفته می شود که سیاستمدار است و قصد بازگشت به برجام را دارد. حال اگر این اتفاقی که برای بازار ارز رخ داده و با روی کار آمدن " جو بایدن" این روند ادامه داشته باشد می توان امیدوار شد که قیمت مسکن  کاهش یابد.

بلاخره برخی از سرمایه داران واحدهای مسکونی خریده اند که با گران شدن مسکن آنرا در بازار عرضه کنند اما قطعا اگر این روند بر عکس شود شاید مجبور شوند این واحدهای مسکونی را با قیمت پایین تر عرضه کنند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: بالاخره برخی از سرمایه داران واحدهای مسکونی خریده اند که با گران شدن مسکن آنرا در بازار عرضه کنند اما قطعا اگر این روند بر عکس شود شاید مجبور شوند این واحدهای مسکونی را با قیمت پایین تر عرضه کنند.

وی اضافه کرد: تورم به معنی سود نیست چرا که اگر تورم و گرانی هر کالایی باعث شود معاملات کاهش پیدا کند آن بازار نمی تواند بازاری مفید و مناسب برای هر قشری باشد. پس حالا که چند روزی است دلار ارزان شده می توان گفت که این کاهش دلار بر قیمت مسکن می تواند در آینده اثر گذار باشد.

در قطعنامه ۵۹۸ برخی از سرمایه داران و سرمایه گذاران در بخش مسکن، سکته کردند و قطعه ای در بهشت زهرا به نام قطعه ۵۹۸ به صورت کلامی نامگذاری شد، امید است مثل آن روزها نشود و عده ای برای سود بیشتر اقدام به خرید مسکن نکنند که با افت قیمت ها خدای نکرده سکته کنند

خسروی تصریح کرد: در قطعنامه ۵۹۸ برخی از سرمایه داران و سرمایه گذاران در بخش مسکن، سکته کردند و قطعه ای در بهشت زهرا به نام قطعه ۵۹۸ به صورت کلامی نامگذاری شد. امید است مثل آن روزها نشود و عده ای برای سود بیشتر اقدام به خرید مسکن نکنند که با افت قیمت ها خدای نکرده سکته کنند.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید