«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1397/11/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

عنوان عکس 1
آرشیو کامل خبرها

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک در گفت‌وگو با فارس اعلام کردانتشار : روز چهارشنبه 1396/11/18

رونق معاملات مسکن فروکش نکرده است/ اظهارنظرهای نابجا بازار را به هم می‌ریزد

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد

رونق معاملات مسکن فروکش نکرده است/ اظهارنظرهای نابجا بازار را به هم می‌ریزد


به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران به نقل از خبر گزاری فارس مصطفی قلی خسروی با تأکید بر اینکه معاملات مسکن فروکش نکرده است، گفت: خواهشاً برخی افراد با اظهارات نابجا دست به ترکیب مسکن نزنند. رشد قیمت مسکن در حد شاخص تورم خوب است و رشد بیش از حد رکود را در این بخش حاکم می‌کند.

 

مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا تب معاملات مسکن، در تهران و یا سایر شهرها فروکش کرده است،‌گفت: طبق آمار سامانه املاک و مستغلات معاملات مسکن فروکش نکرده است و خواهش ما این است که برخی افراد با اظهارات نابجای خود دست به ترکیب مسکن نزنند.

 

خسروی با اشاره به اینکه این بازی‌ها از سوی برخی متأسفانه موجب بر هم زدن آرامش بازار مسکن می‌شود،اظهار داشت: وقتی از سوی اتحادیه املاک اعلام شد رشد قیمت مسکن در حد نرخ تورم بوده به یکباره بانک مرکزی نیز گزارش داد که قیمت مسکن 15 درصد رشد داشته است.

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اضافه کرد: قطعاً وقتی قیمت مسکن بیش از شاخص نرخ تورم افزایش یابد بازار از رونق دور خواهد شد، چرا که قدرت خرید متقاضیان کاهش می‌یابد.

 

وی با تأکید بر اینکه مشاوران املاک تصمیمی برای بالا بردن قیمت مسکن ندارند افزود: متأسفانه عده‌ای راجع به بازار مسکن اظهارنظر می‌کنند که به هیچ وجه اطلاعاتی از وضعیت و جزئیات بازار ندارند.

 

خسروی در پاسخ به این سوال که آیا اظهار نظر مدیرعامل بانک مسکن و یا وزیر راه و شهرسازی از قیمت و پیش‌بینی در خصوص آینده بازار مسکن می‌تواند به بازار کمک کند، گفت: بانک مسکن باید در خصوص

معاملات مسکن شهر تهران در دی‌ماه به 19 هزار واحد رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 12.8 درصد افزایش داشته است همچنین در دی‌ماه متوسط قیمت مسکن شهر تهران پنج میلیون و 150 هزار تومان بود که با رشد 3 و 15 درصدی به ترتیب نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل همراه بوده است.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیگیری کنید .


برای درخواست صدور جواز ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و بعد از فعالسازی حساب کاربریتان مراحل صدور را با این حساب کاربری پیکیری کنید .


برای ثبت شکایات و پیشنهادات و انتقادات ازاین قسمت می توانید استفاده کنید موضوع را به صورت طبقه بندی واحد های اتحادیه مجزا کنید تا سریعتر به نتیجه برسید،


استعلام جواز برای پرونده های فعال محیا می باشد و کسانی که پرونده جواز آنها در سامانه اتحادیه جاری هستند می توان از این طریق استعلام کرد، این خدمت ویژه عموم مردم می باشد.


قسمت مکاتبات پرونده فعلا در حال آماده سازی می باشد و به دلیل حجم بیشتراطلاعات نیاز به بررسی بیشتر می باشد تا به نحو احسن نیازمندی های اعضا< محترم مرتفع گردد.


این مورد مشمول اعضاء ذیل است : صاحبان بیشتر از یک جواز ، تمام اعضاء خانم اتحادیه ، و کسانی که سواد کمتر از سیکل داشته باشند و موارد خاص ملزم به تعیین مباشر