«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

روزنامه جهان صنعت - اثاث کشی مشاوران املاک


انتقال اتحادیه املاک از مجموعه به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت راه وشهرسازی

انتقال اتحادیه املاک از مجموعه به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت راه وشهرسازی به تازگی توسط وزارت راه وشهرسازی در حال پیگیری است. با این وجود گویا وزارت صنعت و اتاق اصناف این اقدام را برخلاف قانون می دانند. ماجرا از جایی شروع شد كه برخی وزرای دولت و مسئولان سازمان های دولتی تلاش هایی برای تحت پوشش درآوردن صنوف مربوط به خود را آغاز كردند. انتقال اتحادیه املاک از وزارت صمت به وزارت راه وشهرسازی كه ظاهرا اسلامی وزیر راه وشهرسازی به دنبال آن است، الحاق هتل ها و هتل آپارتمان ها به سازمان میراث فرهنگی، تجهیزات پزشكی و دندانپزشكی به وزارت بهداشت و اتحادیه های صوتی  تصویری، لوازم مخابرات و فضای مجازی به وزارت ارتباطات از جمله پیشنهادهای مطرح شده در ماه های اخیر است. پیگیری وزیر راه وشهرسازی برای انتقال اتحادیه مشاوران املاک از ذیل وزارت صمت با موافقت رییس اتحادیه همراه شده و آن را فرصتی برای تبدیل شدن از صنف به كانون می داند. با این وجود مسئولان وزارت صمت و قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران این انتقال ها را مغایر اصل 44 و چشم انداز 20ساله كشور می دانند. چندی پیش، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی از تصمیم رییس جمهور برای تحت پوشش قرار گرفتن اتحادیه املاک توسط وزارت راه وشهرسازی خبر داد. از طرف دیگر مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک با جابه جایی اتحادیه متبوعش به وزارت راه وشهرسازی موافق است و آن را فرصتی برای ارتقای این صنف می داند

اتحاديه املاک : جابه جايی اتحاديه در ساماندهی بازار موثر است

خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: انتقال اتحادیه مشاوران املاک از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت راه وشهرسازی تحول بزرگی است كه پس از دهه ها ایجاد می شود و این فرصت را به دست می دهد كه ما از صنف به كانون تبدیل شویم. این اتفاق جدا از آنكه مزایایی برای اعضای اتحادیه دارد و به ارتقای علمی و آموزشی بدنه اتحادیه كمك می كند در ساماندهی بازار مسكن موثر است. با توجه به چراغ سبز اتحادیه املاک برای جابه جای به وزارت راه و شهرسازی، موافقت رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، حالا جمع موافقان این اتفاق به سه نفر رسیده و احتمال جدایی اتحادیه مشاران املاک قوت گرفته است.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید