«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

دلنوشته یکی از اعضای صنف ((جناب آقاب صفر )) خطاب به ریاست اتحادیه مشاوران املاک


امروز کلیپ تصویری حضرتعالی را در پیج اینستاگرام اتحادیه دیدم

ریاست محترم اتحادیه مشاورین املاک 
حاج آقا خسروی سلام و علیکم
امروز کلیپ تصویری حضرتعالی را در پیج اینستاگرام اتحادیه دیدم و متاسف شدم ،بنده یکی از اعضای اتحادیه هستم که بیست و پنج سال به این حرفه اشتغال داشته و روی شغل خودم تعصب داشته و هیچ گاه اجازه نمیدهم احدالناسی چه به صورت شوخی و چه به صورت جدی آن را زیر سوال ببرد.
اما در ارتباط با سخنان جنابعالی نکاتی به ذهنم رسید که بد ندیدم خدمت شما ارسال کنم .
عموما در همه انتخابات ،شرایطی را برای کاندیداها در نظر میگیرند که متاسفانه به خاطر نقص قانون در خیلی از انتخابات اجرا نمیشود ،بر فرض مثال یکی از شروط کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری این است که کاندید باید رجل سیاسی باشد ،یعنی علاوه بر مدرک تحصیلی و سن باید رجل سیاسی باشد ،چرا در انتخابات اتحادیه این مورد نادیده گرفته میشود ؟ این نقض قانون صمت  و اتاق بازرگانی است ،طرف یک ماه قبل از انتخابات پروانه کسب گرفته و هنوز مهر آن خشگ نشده کاندید شده و با زبان بازی و رفتن محله به محله به دفاتر مشاور املاک خود را ناجی صنف و اتحادیه دانسته و تقاضای رای میکند ،چه بسا همین فرد که رای گدایی میکند ،تقاضا های خارج از عرف دیگر هم داشته باشد ،صحبت از موی سپید و پخته بودن و پرستیژ داشتن کرده اید،شاید در این خصوص جنابعالی هم تا اندازه ای مقصر باشید ،حمایت جنابعالی از این دسته افراد باعث شد که همکاران به این افراد اقبال نشان بدهند ،کاش قانونی وضع شود که در انتخابات آینده رجل صنفی هم لحاظ شود ،رجل صنفی که پرستیژ داشته باشد ،جنتلمن باشد ،سابقه کار درخشان داشته باشد ،در بین اعضای صنف به خوشنامی و پاکدستی اشتهار داشته باشد ،نیاز مالی نداشته باشد ،موی سپید و تجربه داشته باشد ،خودش را وقف صنف کرده و سنگین با وقار باشد ،با دانه ای کشمش گرمی و با مویزی سردی اش نشود ،راز دار و امانت دار باشد ،باری به هر جهت نباشد ،نیکو سخن بگوید ،دهانش بی موقع باز نشود ،منافع صنف و اتحادیه و همکاران را مقدم بر منافع خود بداند و از همه مهمتر احترام پیشکسوت و با تجربه ها و سرد و گرم چشیده های صنف را داشته باشد ،اینجا شما مقصر بودید و باید قبول کنید ،چون میخواستید اتحادیه را به جوان‌ترها بسپارید ،اما اتحادیه ما بر خلاف اکثر مشاغل جوان پسند نیست ،اتحادیه ما به افرادی نیاز دارد که علاوه بر این که هیچ نیاز مالی نداشته باشند ،پاکدست و خوشنام و باتجربه باشند ،کاش قانونی وضع شود که اولین شرط کاندیدا شدن  لااقل ده سال سابقه درخشان بدون تخلف صنفی باشد ،اینها درد دل من بود که نمی‌توانستم حضوری خدمت شما به عرض برسانم ،چون شرایط کرونایی حاکم بر جامعه و مشغله و گرفتاری زیاد جنابعالی اجازه این کار را به من نمی‌داد .
در ارتباط با نرخ کمیسیون هم بد ندیدم چند کلمه ای را بنویسم : هیچ رئیس اتحادیه ای را سراغ نداریم که بخواهد نرخ خدمات اعضای اتحادیه تحت امرش کاهش پیدا کند ،هر رئیس اتحادیه ای دوست دارد خودش را در قلب تک تک اعضای صنف جای دهد ،چون این میزها و پست و مقام ها همه زودگذر و فانی است ،وقتی معاون اول ریاست جمهور فارغ از مشکلات صنف و همکاران و فقط برای این که توپ را به زمین دیگران بیندازد  دستوری مبنی بر کاهش نرخ کمیسیون میدهد ،رئیس اتحادیه چه کاری میتواند انجام دهد ؟ جز این که از مجاری قانونی اعتراض  کند ،به سازمانها و نهادهایی که می‌توانند این مشکل را حل کنند نامه نوشته و معترض شود ،میدانید استنکاف از دستور معاون اول ریاست جمهور چه عواقبی دارد ؟ بالای گود نشستن و دستور به لنگ کردن کاری ندارد ،جو را متشنج کردن هنر نمیخواهد ،خوب به یاد دارم در انتخابات کاندیدی وعده حذف مالیات بر ارزش افزوده را میداد ،چه شد ؟ چرا نیامد این کار را بکند ؟ اگر میخواست برای صنف و همکاران قدمی بردارد چرا راهکار آن را به رئیس و اعضای هیات مدیره نداد ؟ پس همه اینها شعارهای پوپولیستی بود ،همه اینها گول زنک بود ،همه اینها برای گرفتن رای بود ،نکته آخر این که جوان در آینه بیند و پیر در خشت خام .از این که مسدع اوقات شدم پوزش میخواهم .یا حق و ایام به کام و با آرزوی سلامتی کامل برای جنابعالی

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید