«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز دوشنبه 1399/10/29پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

واکنش مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص نرخ کمیسیون


مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک ضمن قبولی طاعات و عزاداری های ایام شهادت سید و سالار شهیدان در گفتگو با روابط عمومی اتحادیه اعلام نمودند قبل از انقلاب نرخ کمیسیون مشاوران املاک 1 درصد بود و پس از انقلاب یکباره دولت در سال 1370 تصمیم گرفت تا 100 میلیون تومان ، نیم درصد و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون کمیسیونی پرداخت نشود ، در همان زمان هم در اعتراض به این تصمیم ، تلاش ها و رایزنی های مختلفی صورت گرفت تا نتیجتا اصلاح صورت پذیرفت ...

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک ضمن قبولی طاعات و عزاداری های ایام شهادت سید و سالار شهیدان  در گفتگو با روابط عمومی اتحادیه اعلام نمودند قبل از انقلاب نرخ کمیسیون مشاوران املاک 1 درصد بود و پس از انقلاب یکباره دولت در سال 1370 تصمیم گرفت تا 100 میلیون تومان ، نیم درصد و برای مبالغ  بالاتر از 100 میلیون  کمیسیونی پرداخت نشود ، در همان زمان هم در اعتراض به این تصمیم ، تلاش ها و رایزنی های مختلفی صورت گرفت تا نتیجتا اصلاح صورت پذیرفت . لذا باور من بر این است که مردم ما و بخصوص اعضای صنف مشاوران املاک از درک بالایی برخوردار هستند و میدانند ما همچنان مجدانه پیگیر امور از طریق مراجع قانونی خواهیم بود .

ایشان اضافه نمود کمیسیون نظارت اعلام کرده است که حرکت ما مردمی بوده است اما سوال اینجاست مگر ما از مردم جدا هستیم؟ در طول این سالها ثابت شده است که هرجا حرکت مردمی بوده ما پیشقدم بودیم. ذات کار ما خدماتی است و در ارتباط مستقیم با مردم است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک اضافه نمود پارسال ، مجلس دهم در روزهای پایانی کارش یک طرح را که مطابق آن حق نوشتن قرارداد از  مشاوران املاک گرفته شده بود را با شتابزدگی به تصویب رساند،  ما هم در واکنش به این طرح با همکاری روسای شهرستان ها نامه ایی به شورای نگهبان نوشتیم و نتیجتا شورای نگهبان هم جلوی این طرح را گرفت . در مورد نرخ هم بهرحال تصمیمی گرفته شده است  ولی ما باز هم تلاش هایمان را متوقف نخواهیم کرد و حتما نامه اعتراضی به هیئت عالی نظارت خواهیم نوشت و همچنین این موضوع را در  دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار میدهیم و تا حصول نتیجه پیگیر این موضوع خواهیم بود.

مصطفی قلی خسروی افزود اینجانب سه ماه پیش بهمراه مسئول سازمان حمایت از مصرف کنندگان در خدمت آقای دکتر جهانگیری در ساختمان ریاست جمهوری بودم . نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم اینست که در اولین واکنش پس از ملاقات ، آقای جانگیری به مسئول سازمان حمایت از مصرف کنندگان دستور دادند که نرخ کمیسیون مشاوران املاک را بدلیل افزایش قیمت مسکن کاهش بدهند البته من همان جا به آقای جهانگیری عرض کردم با این استدلال اگر برفرض قیمت ها بالاتر برود، مشاوران املاک باید رایگان خدمت بدهند؟ واین منطق به هیچ عنوان درست نیست. بهرحال با وجود این دستور ما همچنان به نرخ کمیسیون مشاوران املاک معترض بودیم و دلیل ما بر این اساس بود که چرا نرخ ما باید حتی از ، قبل انقلاب کمتر باشد درحالیکه همه جای دنیا این نرخ 6 درصد برای مشاوران املاک است .

ایشان اضافه نمود دو روز پیش در کمیسیون نظارت ، اجماع  بر سر این موضوع بود که نرخ کارمزد مشاوران املاک کاهش پیدا کند و نهایتا تصمیم بر این شد که نرخ کارمزد مشاوران املاک برای تمامی قرارداد ها  با  همه مبالغ  یک چهارم درصد لحاظ گردد. به هرسوی اتحادیه مشاوران املاک مواضع خودش را حفظ خواهد کرد و با  تمام تلاش و برنامه ریزی دقیق از حقوق حقه اعضاء صنف دفاع خواهیم نمود و اینجانب از اعضاء صنف مشاوران املاک می خواهم آرامش خودتان راحفظ کنید و اجازه دهید به دور از هیاهو در چارچوب قانون پیگیر این موضوع باشیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. 

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • بظ چهارشنبه, 26 شهریور 1399

    xdasxdas

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید