«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/09پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

باشگاه خبرنگاران جوان


رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور مطرح کرد؛ ساماندهی کد رهگیری املاک توسط وزارت صمت

خسروی گفت: ساماندهی کد رهگیری برای صنف مشاوران املاک و ایجاد کمیسیون ها برای تنظیم بازار از مهم ترین اقدامات وزارت صمت در ماه های اخیر بوده است.
به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه اجرای طرح هایی از جمله تعیین سقف قیمتی برای موجران و تمدید اجاره ها نقش موثری در ایجاد آرامش بازار اجاره دارد، گفت: تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا توانسته بسیاری از اقداماتی که شرعا مجاز نبود را اجرایی کند، بنابراین تعیین سقف قیمتی برای موجران که شرعا می توانست مجاز نباشد را عملیاتی کرد.
او ادامه داد: اجرایی شدن این طرح و تصمیمات دولت توانست در نهایت آرامش را به بازار اجاره باز گرداند البته در این بخش هم تا حدودی موجران منصف بودند و اگر این تصمیمات هم گرفته نمی شد قیمت ها در برخی از مناطق منصفانه بود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه ساماندهی کد رهگیری برای صنف مشاوران املاک و ایجاد کمیسیون ها برای تنظیم بازار از مهم ترین اقدامات طی ماه های اخیر در وزارت صمت است، گفت: میزان معاملات مسکن تا ۱۵ مرداد ماه ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه ماه گذشته افزایش یافته است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور بیان کرد: در شهر تهران میزان معاملات ۸ درصد بوده است و شاهد افزایش ۳۹ درصدی در مبایعه نامه ها هستیم.
او افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تمدید قرادادهای اجاره میزان نرخ اجاره بها حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.
خسروی با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصمیمات این بخش خود نقش موثری در بهبود بازار اجاره و کنترل قیمت ها و همچنین  اجرایی شدن کد رهگیری دارد، بیان کرد: توجه به این حوزه خود می تواند باعث تقویت شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در پایان تصریح کرد: اخذ کد رهیگری در پرداخت تسهیلات به مستاجران نقش بسیار موثری دارد و اجرای آن توسط وزارت صمت بسیار اثر گذار بوده است

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید