«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز جمعه 1400/05/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

سعید ممبینی:


دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م ابلاغ خواهد شد/ مؤدیان صنفی صبور باشند

🔸رئیس اتاق اصناف ایران درخصوص آخرین وضعیت تعاملات بین این اتاق و سازمان امور مالیاتی گفت: در ارتباط با نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۱۳۹۸ مودیان صنفی از مدتی پیش مذاکرات متعددی با مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم. در همین راستا چندین جلسه در هیئت رییسه به نحوه رویارویی با این موضوع پرداختیم و در نهایت چند موضوع و محور اصلی در مذاکرات مورد توجه ما قرار داشت.

🔸سعید ممبینی افزود: با توجه به تاکید و پیگیری ای که سازمان امور مالیاتی برای اجرای ماده ۹۷ ق.م.م در سال ۹۸ در دستور کار قرار داده بود پیش بینی میکردیم ممکن است بعضی از مشاغل فاقد اسناد مالی باشند. در نتیجه در اجرای ماده ۹۷ دچار مشکلاتی شوند. لذا با توجه به اینکه همچنان استفاده از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م وجود داشت، این موضوع را مورد پیگیری قرار دادیم و در چندین جلسه در تعیین ضرایب مربوطه به مالیات از روش تعیین به وسیله تبصره ماده ۱۰۰ پیگیری هایی صورت گرفت.

🔸ممبینی تصریح کرد: البته همه می دانند که در سال ۹۸ ضمن اینکه دچار رکود اقتصادی بودیم، در عین حال در یک ماه پایانی سال به دلیل شیوع بیماری کرونا کسب و کارها آسیب زیادی دیدند، لذا این موضوع توسط هیئت رئیسه مدنظر قرار گرفت و بر آن تاکید شد.

🔸رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: نهایتا دو نکته مهم اتفاق افتاد؛ با افزایش آستانه مبلغی که می شود در مورد تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م استفاده کرد، موفق شدیم که معافیت‌ها را از ۱۰ برابر معافیت به ۶۰ برابر افزایش دهیم. به این ترتیب افراد بیشتری علاوه بر گروه سوم و احتمالا تعدادی از مودیان گروه دوم هم که تا ۶۰ برابر معافیت میزان درآمدشان تعیین می شود، می توانند با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م نسبت به تعیین مالیات آن ها اقدام کنند.

🔸ممبینی در پایان خاطرنشان کرد: امروز تقریبا این موضوع نهایی شد و به احتمال قریب به یقین فردا دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م ابلاغ خواهد شد. انتظار و استدعا از اعضای اجلاس اتاق و همینطور روسای اتاق های اصناف و اتحادیه ها این است که به مودیان صنفی اعلام کنند تا زمان ابلاغ دستورالعمل تحمل کنند. آنهایی که می توانند از روش تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م و یا از طریق ماده ۹۷ اقدام به تسلیم اظهارنامه و تعیین مالیاتشان کنند. انشاء الله اقدامات صورت گرفته کمک کند تا بخشی از مضائق و مشکلات اقتصادی که برای اصناف پیش آمده رفع و هرچه زودتر شاهد رونق در کسب و کار باشیم.
@khabareasnaf

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • Ramin Taj دوشنبه, 13 مرداد 1399

    سلام در برنامه ثبت اضهارنامه گزینه استفاده از ماده 100 مانند گذشته وجود ندارد .پگونه باید از این ماده استفاده کرد؟

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید