«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز چهارشنبه 1399/11/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

باشگاه خبر نگاران جوان


رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور پیشنهاد داد؛ کارمزد تسهیلات ودیعه مسکن ۴ درصد شود

خسروی گفت: نرخ ۱۳ درصدی کارمزد تسهیلات ودیعه مسکن بسیار بالاست و باید برابر با توان اقشار آسیب پذیر حدود ۴ درصد باشد.
مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفت و گو با
   گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه پرداخت هرگونه تسهیلات در حوزه مسکن و بازار اجاره نقش موثری در بهبود این بازار دارد گفت: هرگونه تسهیلاتی که در اختیار مردم و اقشار مختلف قرار می گیرد می تواند به این بازار و کاهش التهاب آن کمک کند.
او با تاکید بر اینکه پرداخت هر گونه تسهیلات در بازار مسکن تبعاتی برجای می گذارد، افزود: باید نظارت بر پرداخت این تسهیلات افزایش یابد و البته در این زمینه محبت بین مردم و مالکان بسیار بالاست که این خود باعث می شود دلالی و دزدی در این زمینه بسیار کاهش یابد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه باید پرداخت این تسهیلات به اقشار آسیب پذیر بیشتر باشد افزود: کارخانه داران ، مغازه داران و یا افرادی که درآمد خوبی دارند، باید طبق عدالت اجتماعی از سمت دولت تسهیلات دریافت کنند.
خسروی با اشاره به اینکه پرداخت هر تسهیلاتی تبعاتی به دنبال دارد، گفت: یک عده ممکن است از این بخش سو استفاده کنند و البته دولت باید در این زمینه به طور قطع نرخ های کارمزد را کمتر در نظر می گرفت.
او تاکید کرد: اگر فردی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن دریافت می کند، این فرد به دلیل  آنکه در گروه اقشار آسیب پذیر است نباید کارمزد ۱۳ درصدی پرداخت کند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری یاد آور شد: دولت باید در کارمزد این تسهیلات بازنگری کند، چرا که این اقشار به دلیل شرایط کرونا آسیب پذیر شده اند و نباید از طریق این تسهیلات، بانک ها سو استفاده و کاسبی کنند.
براساس این گزارش  بازار اجاره این روزها تشنه توجه است و امیدواریم در کنار پرداخت تسهیلات بتوان بخش اجاره را با استفاده از روش های دیگر کنترل کرد.
 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید