«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز چهارشنبه 1399/11/01پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

برگزاری مراسم اهدای حواله جهیزیه توسط رئیس ، اعضای هیئت مدیره و گروه جهادی بسیج اتحادیه مشاوران املاک


به گزارش روابط عمومی ، روز دوشنبه مورخ 23 تیرماه 99 مراسمی با حضور مصطفی قلی خسروی ، دکتر مقتدایی نماینده مجلس یازدهم ، اعضاء هیئت مدیره اتحادیه ، حجت السلام حسنی رئیس انجمن اسلامی اتحادیه و اعضای بسیج در سالن اجتماعات اتحادیه برگزار گردید.

 

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید ، در ادامه  حاج آقا حسنی ضمن عرض خیر مقدم به دکتر مقتدایی و اعضای حاضر در جلسه ، برگزاری چنین جلساتی را باعث افزایش روحیه جهادی بین مردم خواند و در ادامه ایشان حدیثی از امام کاظم را روایت نمودند که بر طبق آن کسانی که از جان و مال خود برای دیگران مایه میگذارند خداوند متعال در همه احوال نگه دار  آنها بوده و در دنیا و آخرت کمک یار شان خواهد بود.

ایشان اضافه نمودند خداوند کسانی که واسطه ازدواج بین دو مومن میباشند را در سایه ویژه الهی قرار میدهد. 

در ادامه مراسم دکتر مقتدایی نماینده مجلس به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره محترم اتحادیه و اعضای بسیج در تهیه جهیزیه برای تعدادی از خانواده ها ،این کار خداپسندانه  و انقلابی را بسیارستودند و آن را نمادی  برای پیشرفت جامعه در سایه همبستگی و از خودگذشتگی دانستند.

وی اضافه نمود رهبر معظم انقلاب در بیانات دیروز خود در صحن علنی مجلس، اهتمام و تلاش برای رفاه و آسایش مردم و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی را از اولویت ها خواندند و انجام چنین کارهای  حسنه و خیر خواهانه ایی پس از بیانات معظم له ، نشان دهنده روحیه جهادی و تقوای شما عزیزان میباشد.

در ادامه ایشان با توجه به جایگاه ویژه مسکن در جامعه و نیاز مردم به برطرف نمودن مشکلات مسکن اضافه نمودند که در مجلس عزم و اراده ویژه ایی برای برطرف نمودن آن وجود دارد . باتوجه به اینکه اتحادیه املاک نقش مهمی در بازار مسکن دارد از شما میخواهم نظرات و دیدگاه های مهم خودتان را در رابطه با طرح دوفوریتی مجلس محترم در ارتباط با مالیات بر خانه های خالی ابراز دارید ، ایشان در ادامه کلیات این طرح دو فوریتی را توضیح دادند بدین صورت ، برای کسانی که خانه خالی  دارند مالیاتی اخذ میگردد که با توجه به میزانش ، برای دارندگان خانه های خالی مقرون به صرفه تر خواهد بود تا ملکشان را وارد بازار کنند. 

در ادامه رئیس اتحادیه مشاوران املاک به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان ضمن خیر مقدم به مهمانان و دکتر مقتدایی  از زحمات گروه جهادی بسیج تقدیر و تشکر کردند  و برگزاری چنین مراسم هایی را ادامه دار خواندند .

مصطفی قلی خسروی اضافه نمودند ، امید است با عنایت پروردگار متعال در ماه های آینده تعدا بیشتری از این بسته های جهیزیه را تهیه و به صاحبانش برسانیم.

رئیس اتحادیه در ادامه ضمن انتقاد از مجلس دوره قبل در شتابزدگی در تصویب قانون اسناد عادی ، آن را بدون کارشناسی خواند و از شورای نگهبان  بابت بررسی و لغو آن تقدیر و تشکر کرد .

وی افزود همانطور که امام راحل فرمودند مجلس در راس امور است  و مجلس یازدهم هم با توجه به بیانات مقام ولایت ، مجلسی انقلابی و تاثیزگذار خواهد بود . این امر با توجه به حضور آقای قالیباف و نیکزاد که دغدغه مسکن دارند باعث افزایش امید در حل مشکلات اقتصادی مردم به ویژه در بخش مسکن خواهد بود.

ایشان اضافه نمودند که قانون مالیات بر خانه های خالی خوب است به  شرطی که قانون برای همه یکسان باشد ، نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که غالب صاحبان خانه های خالی افراد عادی نیستند و بانک ها ، سازمان ها ، موسسات و ارگان ها صاحبان  اصلی خانه های خالی هستند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مجلس خواست که قانون نظام صنفی مورد اصلاح و بررسی مجدد قرار گیرد و برخی نواقص آن  برطرف شود که در این زمینه اتحادیه آمادگی کامل خود را برای همکاری و مشورت با نمایندگان اعلام میدارد.

در ادامه ایشان ضمن انتقاد از بایکوت نمودن نرخ مشاوران املاک آن را اقدامی سیاسی ، جهت وارونه نشان دادن مشکلات مسکن دانستند و از مسئولان خواستند آدرس اشتباهی  به مردم ندهند.  بطور مثال اینکه مجلس ، دولت را مکلف به خانه سازی کند  بسیار تاثیر گذار است ولی اینکه ما بجای حل کردن مسئله به فکر پاک کردن صورت مسئله باشیم و نرخ مشاوران املاک را عامل گرانی بدانیم ، باعث فرافکنی خواهد بود.

مصطفی قلی خسروی اضافه نمود دربسیاری از  شهرها نیز هم اکنون نرخ کمیسیون مبایعنامه یک درصد میباشد ، اما با این حال متاسفانه در شهر تهران بدلیل پاره ایی از ملاحظات سیاسی و اجتماعی ، نرخ کمیسیون با وجود  افزایش  افسار گسیخته تورم در  تمام این سالها ثابت مانده است و کمتر از حد انتظار است و باعث ایجاد عدم تعادل میان دخل و خرج اعضای این صنف است ، نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که اگر بطور عادلانه حقوق کسی را ندهید ، این کار باعث افزایش بی قانونی خواهد شد و احتمال اینکه افراد برای رسیدن به حق ضایع شده خود به کار خلاف روی بیاورند نیز وجود دارد .

بادر در نظر گرفتن وقایع حاکم ، اعم از رکود بازار و افزایش هزینه های مربوطه از جمله مالیات ، دارایی و عوارض های مصوب شهرداری مانند عوارض تابلو ، پسماندهای تجاری و غیر تجاری ، نوسازی و مشاغل با تعرفه مربوطه همچنین هزینه های جاری اعم از آب ، برق ، گاز ، تلفن ، تبلیغات ، شارژ و نیروهای انسانی حاضر در دفاتر املاک و مالیات بر ارزش افزوده ، حقوق تامین اجتماعی و دیگر مخارج استهلاکی و خدمات ارائه شده در این خصوص و غیره را باید مشاور املاک تامین کند و این امر باعث شده که دخل و خرج مشاوران املاک باهم همخوانی نداشته باشد و نتیجتا باعث شود که پروانه کسب خود را ابطال کنند که این امر خود باعث افزایش بیکاری و عواقب ناشی از آن در جامعه میشود.  در کشورهای پیشرفته نرخ کمیسیون 6 درصد میباشد که از فروشنده دریافت میگردد، البته توقع ما 5 یا 6 درصد نمیباشد بلکه نظر ما این است که با توجه اینکه هم اکنون در بسیاری از شهرستان ها این نرخ یک درصد میباشد  برای تهران هم این نرخ لحاظ شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که ما از دستگاه قضا میخواهیم تمامی جرائم بخش املاک را به صندوق مشاوران املاک نیندازند ، چرا که بخش زیادی از این جرائم در دفاتر بدون جواز و یا برخی موسسات ساختمانی صورت میگیرد که ارتباطی با مشاوران املاک ندارد. کد رهگیری امنیت معاملات را بالا می برد ،اما در این خصوص لازم است دستگاههای دیگر با ما همکاری کنند ، سه موضوع در این زمینه اهمیت دارد که شامل اطلاعات ملک از جمله پلاک ثبتی ، پایان کار شهرداری و بدهی مالیاتی باید در اختیار دفاتر مشاوران املاک قرار گیرد درخواست ما این است که دستگاه های مرتبط در این زمینه با ما همکاری کنند.

ایشان افزود ما جهت افزایش دانش و آگاهی بین مشاوران املاک ، اقدام به تاسیس دانشگاه علمی کاربردی مشاوران املاک در سال 1390 نمودیم و هم اکنون فارغ التحصیلان این دانشگاه در بسیاری از دفاتر املاک مشغول به کار هستند.

در پایان این مراسم بسته ها اهدایی جهت تهیه جهیزیه توسط ریاست و هیئت مدیره اتحادیه به خانواده های دعوت شده اهدا گردید.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید