«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/09پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

برگزاري جلسه هم اندیشی با بازرسان افتخاری در سالن اجتماعات اتحادیه


به گزارش روابط عمومي،دوشنبه مورخ 9 تیر ماه 99، جلسه هم اندیشی با حضور مصطفی قلی خسروی و هیات مدیره و بازرسان افتخاری در سالن اجتماعات اتحادیه برگزار گردید.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه با افزایش قیمت مسکن میزان رکود در معاملات مسکن افزایش چشم گیری می‌یابد گفت: انتظار می‌رود برخی مسئولان یا نمایندگان مجلس که افزایش قیمت مسکن را ناشی از عملکرد مشاوران املاک می‌دانند، توجه بیشتری نسبت به فرآیند دریافت کمیسیون داشته باشند. اگر دقت و مطالعه بیشتری در این خصوص انجام شود مشخص خواهد شد که مشاوران نه تنها به گرانی ملک دامن نمی‌زنند بلکه طرفدار ارزانی هم هستند.

او با اشاره به حق الزحمه دفاتر املاک گفت: در شهر تهران تا ۵۰۰ میلیون تومان از مبلغ مسکن، نیم درصد و از ۵۰۰ میلیون تومان به بالا یک چهارم درصد از طرفین معامله حق کمیسیون دریافت می‌شود؛ بنابراین نرخ کمیسیون بالای ۵۰۰ میلیون تومان به اندازه ای نیست که باعث شود مشاوران املاک، رونق را فدای مقدار ناچیزی حق کمیسیون کنند.

خسروی با انتقاد از انفعال مجلس در یکدست شدن حق کمیسیون دفاتر املاک سراسر کشور تاکید کرد: برای حدود ۴۰۰ شهر اعلام شده است که کمیسیون نظارت هر شهرستان حق الزحمه دفاتر املاک را تعیین کند این یعنی بعضی نمایندگان مجلس ضمن اینکه از خود رفع مسئولیت کرده‌اند بعضاً در مقام منتقد مشاوران املاک ظاهر می‌شوند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بار‌ها اعلام کرده ایم که هرچقد قیمت بالا برود تعداد معاملات کاهش پیدا می‌کند و کسب و کار مشاوران املاک از رونق می‌افتد، پس واسطه‌های ملکی نه تنها عامل گرانی نیستند بلکه فروشندگان را به دادن تخفیف تشویق می‌ کنند.

مصطفی قلی خسروی خاطر نشان ساخت بازرسان ما نمونه انسانیت ، معرفت ، دقت و پشتکار می باشند من صنف را به دست شما سپرده ام و می خواهم که آن را بسازید شما عزیزان عامل اصلی نگهداری آبروی اتحادیه در مناطق هستید و به نوعي هیات امنای اتحادیه محسوب میشوید. ؛ از شما همراهان گرامي انتظار میرود تا با ادب و احترام با اعضای صنف برخورد داشته باشید و گذشت را سرلوحه کار خود قراردهید. البته نه اینکه از خطاها واشتباهات چشمپوشی کنید ،چرا كه این امر به معنای خیانت خواهد بود.

رییس اتحادیه املاک تهران تاکیدكرد: شما عزیزان باید دقت داشته باشید گروهی از اعضای صنف با یک جواز کسب در مناطق دیگر هم فعالیت می کنند بدانید که این امر تخلف است ومن از شما خواهش می کنم ترسی از تهدیدها نداشته باشید و آگاه باشید که اتحادیه از شما حمایت می کند.

وی اظهار داشت : مباشر ید امانی است مانند وکیل و موکل ایشان از جانب صاحب جواز صرفا جهت انجام امور داخل دفتر املاک تعیین شده است قانون نظام صنفی مباشر را در اتحادیه به عنوان جانشین صاحب جواز برای انجام امور اداری قبول ندارد بنابراین کارهای اداری مرتبط با اتحادیه را خودتان انجام دهید .

طی مراسم خسروی نکات و قواعدی را که بازرسان جهت انجام امور بازرسی باید رعایت کرده و بدان توجه نمایند را یادآوری نمودند.

در پایان کلیه اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات و ایده های خود را ارائه  دادند و پرسش‌های خود را در زمینه‌های صنفی مطرح نمودند. از این رو در این فضای صمیمانه به راحتی و با آرامش کامل مباحث مطرح شده مورد  نقد و بررسی قرار گرفت.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید