«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/02پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری ایرنا


تهران- ایرنا - هنوز گزارش ماهیانه وزات راه و شهرسازی و بانک مرکزی از قیمت خانه‌های پایتخت در خردادماه منتشر نشده است با این‌حال گزارش‌ها از تغییر قیمت مسکن نسبت به دو ماه گذشته و رشد ۲۵ تا ۳۵ درصدی قیمت‌ها حکایت دارد که به گفته رییس اتحادیه املاک تهران ناشی از افزایش قیمت در بازارهای موازی است.

مصطفی قلی خسروی  رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در خصوص آخرین وضعیت قیمت‌ها در خرداد و تیرماه امروز (دوشنبه) به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: افزایش قیمت مسکن از چندین مولفه پیروی می‌کند و افزایش قیمت طلا، ارز و سیمان عوامل اصلی افزایش قیمت ملک هستند و قیمت هیچ یک از این اقلام به دست اتحادیه مشاوران املاک نیست.

وی می‌گوید: وقتی بانک مرکزی در اردیبشهت ماه امسال از افزایش ۳۸ درصدی قیمت خانه در پایتخت خبر می‌دهد انتظار دارید در ماه‌های تابستانی قیمت‌ها چگونه باشد؟ ضمن اینکه بیش از ۸۵ درصد مولفه‌های افزایش قیمت خارج از مسوولیت وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه املاک است و وقتی افزایش می یابد روی قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد.

قلی خسروی از جلسه مشترک خود با تیم اقتصادی دولت خبر داد و گفت: مولفه‌های تاثیرگذار روی افزایش قیمت مسکن باید کنترل شود. ضمن اینکه همه مشاوران املاک در سراسر کشور باید از فایل کردن قیمت‌های نامتعارف به طور جدی جلوگیری کنند و فایل‌های گران را در معرض خرید و فروش قرار ندهند.

رییس اتحادیه مشاوران استان تهران، گفت: درست است مشاوران املاک پیرو اجرای این دستور متضرر می‌شوند اما با هدف کنترل بازار مسکن این دستور را داده‌ایم. ضمن اینکه تاکید داریم نرخ‌ها دست مشاوران املاک نیست و افزایش قیمت‌ها کسادی بازار را برای مشاوران املاک در پی دارد.

قلی خسروی با بیان اینکه برنامه ساخت مسکن اجتماعی در دوران گذشته اجرایی نشد، افزود: اما برنامه ساخت مسکن ملی و تکمیل مسکن مهر تا پایان سال و اعطای زمین‌های ۹۹ ساله به بخش خصوصی برای ساخت خانه می‌تواند سیاست‌هایی کنترلی خوبی برای توقف رشد قیمت مسکن باشد

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید