«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/09پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار


رئیس اتحادیه مشاوران املاک به بازار خبر داد جزئیات وام دولت برای مستاجران/ ۲۰ درصد؛ سقف افزایش اجاره بها برای تهران و مراکز استانها

خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در جلسه دیروز معاون اول رئیس جمهور نتیجه این شد تا رشد اجاره بها برای تهران و مراکز استانها ۲۰ درصد باشد گفت: مستاجران بر اساس کد رهگیری شناسایی و به آنها تسهیلات پرداخت خواهد شد.

بازار؛ گروه راه و مسکنفردا قرار است در جلسه هیات دولت موضوع از طرح حمایت از مستاجران رونمایی شود. این جلسه قرار است با حضور روحانی رئیس جمهور برگزار شود تا به واسطه تصویب آن این طرح مزبور از ارزش گذاری بالایی برخوردار شود.  

روز گذشته نیز جلسه ای به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای راه و شهرسازی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص طرح حمایت از مستاجران برگزار شد. این جلسه بعد از دستور و ماموریت روحانی رئیس جمهور به وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی و رئیس کل بانک مرکزی برای حمایت از مستاجران و ساماندهی بخش مسکن تشکیل شده بود.  

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بازار با اشاره به اینکه در جلسه دیروز معاون اول رئیس جمهور اکثر مسئولان ارشد کشور حضور داشتند گفت: سران سه قوه از وضعیت بازار مسکن گلایه دارند، بنابراین اینکه بگوییم دولت و یا رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نسبت به این مسایل بی تفاوت هستند اینطور نیست.

قرار بر این شد تا با ستاد ملی مبارزه با کرونا صحبت شود تا بتوانند زمان قرارداد مستاجران را تا یک سال دیگر تمدید کنند

وی با بیان اینکه در این جلسه صحبت های زیادی در خصوص حمایت از مستاجران مطرح شد که اگر هر کدام از آنها اجرایی شود به نفع اجاره نشین ها و اقشار کم درآمد خواهد بود تاکید کرد: قرار بر این شد تا با ستاد ملی مبارزه با کرونا صحبت شود تا بتوانند زمان قرارداد مستاجران را تا یک سال دیگر بدون هیچ افزایش قیمتی تمدید کنند.  

قرار بر این است تا برای مراکز استانها و تهران میزان سقف افزایش نرخ اجاره بها تا ۲۰ درصد باشد و در شهرستانها این عدد ۱۵ درصد باشد

قلی خسروی ادامه داد: قرار بر این است تا برای مراکز استانها و تهران میزان سقف افزایش نرخ اجاره بها تا ۲۰ درصد باشد و در شهرستانها این عدد ۱۵ درصد باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید در این جلسه مقرر شد تا به مستاجران تسهیلات حمایتی بدهند گفت: قرار است تا تسهیلاتی که به مستاجران پرداخت می شود به گونه ای باشد که در توان خزانه بانک مرکزی نیز باشد. به هر سوی قرار است تا از طریق کد رهگیری که در مشاوران املاک صادر شده مستاجران شناسایی شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که مشخص است نرخ سود این تسهیلات چقدر خواهد بود گفت: قطعا نرخ سود آن پایین خواهد بود. چرا که قصد دولت در این خصوص کاسبی و کسب درآمد نیست.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید