«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/10/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار


از زمانی که درج قیمت از سایت ها حذف شده بازار مسکن آرام تر شده است

مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بازار با اشاره به اینکه از زمانی که درج قیمت از سایت ها حذف شده بازار مسکن آرام تر شده است، گفت: بنده با تکنولوژی مخالف نبوده و نیستم اما این کار شبیه قماربازی است. وقتی یک مالک واحد مسکونی در یک منطقه قیمت خود را در سایت درج می کند مالکین آن منطقه با این تصور که قیمت ها افزایش داشته قیمت پیشنهادی خود را بالا می برند. غافل از اینکه شاید آن واحد مسکونی دارای متریال بهتر باشد.

وی افزود: تعیین قیمت‌ها توسط کاربران و مالکان بدون هیچ مبنا و اساسی صورت می‌گیرد و مالک که گاهی اصلا به دنبال فروش هم نیست، بدون هیچ منطق و الگویی بلکه تنها با توجه به قیمت اعلام شده از سوی همسایه یا هم محله خود قیمتی را در سایت‌ها درج می‌کند، همین اتفاق توسط دیگران هم تکرار می‌شود و بدون دلیل قیمت‌ها را بالا می‌برد.

خسروی خاطر نشان کرد: در کشورهایی مثل هند با بالاترین تکنولوژی و اروپا و آمریکا هم هرگز به درج قیمت در سایت ها اقدام نمی کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: به عنوان مثال برخی مالکان با مراجعه به یکی از سایت‌ها قیمت ملک خود را مثلا ۱۸ میلیون تومان اعلام می‌کنند و مالک همان منطقه و محله که قیمت ملک خود را ۱۶ میلیون اعلام کرده با مشاهده این آگهی قیمت ملک خود را تا ۲۰ میلیون تومان افزایش می دهد. این روش به شکل یک زنجیر به دنبال هم بوده و قیمت مسکن افزایش می یابد و قدرت خرید به دنبال آن نزولی می شود.

به نظر می رسد اقدام دولت برای کاهش قیمت مسکن را در روزهای گذشته را باید به فال نیک گرفت و اگر دولت و کارشناسان مجلس و نهادهای خصوصی بتوانند دور هم شوند تا در خصوص بهتر شدن وضعیت بازار مسکن تصمیم بگیرند بهترین اقدام و خروجی خواهد بود..

 

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید