«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز شنبه 1399/11/04پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری تسنیم


قلی خسروی: ثبت‌ معاملات مسکن در دفترخانه‌ها طرحی سیاسی است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان "نسبت به الزام ثبت معاملات مسکن در دفترخانه‌ها گلایه داریم"گفت:این قانون برای سال ۱۳۲۰ است که مجلس آن را از زیر خاک بیرون آورده است.

 

 

مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به این‌که نسبت به الزام ثبت معاملات مسکن در دفترخانه‌ها گلایه داریم، اظهار کرد: مجلس قانون سال 1320 را که زیر خاک بود بیرون آورده و اجرای آن را الزام آور کرده است.

وی با یادآوری این‌که وقتی این قانون مصوب شد در تمام ایران 100 بنگاه املاک هم نداشتیم، افزود: در زمان حاضر حدود 135 هزار مشاور املاک در سراسر کشور داریم که حداقل 4 نفر نان‌خور دارند.

وی با بیان این‌که در تمام دنیا قراردادهای مسکن در بنگاه‌های املاک ثبت می‌شود، تصریح کرد: برنامه مذکور باعث افزایش بیکاری در کشور (بنگاه‌های املاک) می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: دفترخانه‌ها مانند قانون پیش فروش ساختمان، آمادگی این کار را هم ندارند. این یک طرح ابتر سیاسی است که لطمات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید