«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/10/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری تسنیم


رئیس اتحادیه املاک: بازار مسکن با دستور کنترل نمی‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان "با دستور بازار مسکن کنترل نمی‌شود"گفت: اگر مردم را به حال خودشان بگذاریم خیلی بهتر با هم معامله می‌کنند.

 

 

مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با تاکید بر این‌که با دستور نمی‌توان بازار مسکن را کنترل کرد، اظهار کرد: نباید اختیار را از مردم بگیریم؛ اینها یک سری حرف‌های من‌درآوردی است.

وی با اشاره به بحث خانه‌های خالی، افزود: سال‌هاست که موضوع خانه‌های خالی را می‌شنویم، سال‌هاست که مجلس اخذ مالیات از این خانه‌ها را مصوب کرده اما اجرا نمی شود.

وی ادامه داد: « بنده الان رئیس اتحادیه مشاوران املاک هستم، دستور بدهم که بنگاه‌های املاک مثلا باید در سردر مغازه یک لامپ فلان رنگ روشن کند، اما گوش نمی‌کنند. این دستور قابل اجرا نیست،‌من ضعیف شدم که چنین دستوری را داده‌ام

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که باید دستور قابل اجرا باشد، گفت:‌ اوایل پیروزی انقلاب هیچکس درباره مسکن حرف نمی‌زد؛ هیچ خبرنگار و برنامه‌ای نبود و بازار مسکن روال عادی خود را طی می‌کرد. اما از آن روزی که رسانه‌ها با کارشناس و غیرکارشناس مصاحبه کردند، جنجال به پا شد.

خسروی افزود: بنده دست و پای خبرنگاران را می‌بوسم و از آنها می‌خواهم مدتی در حوزه مسکن کار خبری نکنید. با این کار اوضاع مسکن بیشتر متشنج می‌شود، اگر مردم را به حال خودشان بگذاریم خیلی بهتر با هم معامله می‌کنند.

وی تصریح کرد: بالاترین آی تی را کشور هندوستان دارد و "یک" است و بعد از این کشور آمریکا و اروپا قرار دارند. شاگردهای بنده از ایران رفته و ریل استیت Real State (مشاور املاک) در آمریکا و اروپا شده‌اند. با این افراد به لحاظ کاری در ارتباط هستیم. هیچ کجا در دنیا مانند ایران که قیمت مسکن را سایت‌ها درج کنند، نداریم.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید