«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری تسنیم


درخواست مشاوران املاک از وزیر راه؛ سایت‌های اینترنتی فروش مسکن را ساماندهی کنید رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواستار رسیدگی وزیر راه و شهرسازی به سایت‌های اینترنتی فروش ملک برای ساماندهی به بازار مسکن کشور شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اتحادیه مشاوران املاک، دیروز جلسه‌ای بین وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران برگزار شد. در این نشست 15 مولفه اثرگذار از جمله طرح اقدام ملی مسکن، افزایش ساخت و ساز بخش خصوصی، راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت آرامش‌بخشی به بازار مسکن، تحکیم کد رهگیری و جلوگیری از نقش عوامل التهاب زا در بازار مسکن مورد بررسی قرار گرفت.
محمد اسلامی در این جلسه 3 اقدام مهم در بخش مسکن را شناسایی افراد فاقد مسکن، راه اندازی سامانه املاک و اسکان، و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت و ساز اعلام کرد. به این شکل که هر شخص زمین یا خانه نیمه کاره دارد می‌تواند در طرح اقدام ملی مشارکت کند. او اعلام کرد که برخی استان ها استقبال خوبی از این موضوع داشته اند.
تحویل تمامی واحدهای باقی مانده مسکن مهر در سال جاری، برنامه ریزی برای خانه دار کردن 800 هزار متقاضی واجد شرایط مسکن ملی، واگذاری زمین به شکل اجاره 99 ساله برای افزایش ساخت و ساز و ورود خانه های خالی به بازار مصرف از طریق سامانه املاک و اسکان که اخیرا مدیریت آن بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار گرفته از جمله برنامه‌هایی بود که وزیر راه و شهرسازی در جلسه با رئیس اتحادیه مشاوران املاک بر آن تاکید کرد.
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک  نیز در این نشست ابراز خرسندی از توجه اسلامی به بخش خصوصی، اظهار کرد: تحکیم کد رهگیری، تقویت قراردادهای دستی با استفاده از توان دولت و دستگاه قضایی، اصلاح قانون مالک و مستاجر و لزوم ساماندهی سایت های اینترنتی فروش ملک از جمله مواردی است که خواستار رسیدگی به آن هستیم.
وی افزود: خوشبختانه قاطبه مجلس یازدهم را چهره های انقلابی و همچنین آشنا با بخش عمران و مسکن تشکیل می دهند. به همین دلیل باید از این فرصت برای ایجاد همدلی و هماهنگی بین دولت، مجلس، قوه قضاییه و بخش خصوصی به منظور ایجاد تحرک در بخش مسکن استفاده کرد

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید