«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/10/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

برگزاری جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه های مشاوران املاک کشور در تهران


به گزارش روابط عمومی اتحادیه ، روز دوشنبه مورخ 12 خردادماه 99 جلسه ایی با حضور مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ...

و آقایان احمد آذری و عبدالله اوتادی از اعضاء هیئت مدیره اتحادیه  تهران و جمعی از روسای اتحادیه های مشاوران املاک سراسر کشور به شرح ذیل در ساختمان کمیسیون تخصصی مشاوران املاک برگزار گردید :

1-آقای جهانگیری ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان

2-آقای یوسف عبدی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک قزوین

3-آقای حمید گرامی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک سمنان

4-آقای رضا قاسمی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات

5-آقای زنگنه ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز

6-آقای رحیمی ،  رئیس اتحادیه مشاوران املاک بندر امام

7-آقای فتح آبادی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیشابور

8-آقای فرامرز محمدی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک اندیمشک

9-آقای محمد قمی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کرج

10-آقای مرادزاده ،  رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد

11-آقایان عسگری و امیری از اتحادیه مشاوران املاک اراک

12-آقای قشقایی از اتحادیه مشاوران املاک  ماهشهر

همچنین آقای احمدپور مسئول راهبر ، آقای احمدیان مشاور استراتژیک رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران ، آقای امامی مشاور اتحادیه املاک تهران در اماکن  و آقایان رضاییان و حیدری نمایندگان فدراسیون بین المللی املاک و مستغلات  (FIABC)در ایران

و سرکارخانم جعفرزاده مدیر اجرائی اتحادیه مشاوران املاک تهران و سرکار خانم کاظمی مسئول واحد حقوقی اتحادیه مشاوران املاک تهران.

جلسه فوق با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید آغاز گردید.

در ابتدا مصطفی قلی خسروی رئیس جلسه و نماینده رئیس اتاق اصناف ایران ضمن عرض خوش آمدگویی به اعضاء حاضر در جلسه   خاطر نشان ساخت :

مشاوران املاک مقام ویژه ایی دارند  و نقش بسزایی در سرنوشت زندگی مردم ایفا میکنند ،زیرا  مردم به مشاوران املاک اعتماد میکنند  و در حالیکه وکیل فقط یک موکل دارد  ولی مشاوران املاک در یک زمان دو یا چند موکل بطور همزمان دارند و به جرات میتوان گفت امین ترین افراد در بین صنوف میباشند. مورد مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد اینست که مشاوران املاک فقط عاقد عقد قرارداد میباشند بطور مثال اگر بعد از ازدواج ، زوجه ناشزه باشد یا زوج بدخانه ، آنها به عاقد رجوع نمی کنند و این امر به مثابه این است که اگر کسی به تعهدش در قراداد عمل ننموده به عاقد هیچ ارتباطی ندارد.

ایشان خاطر نشان ساخت : مشاورملاک ، شغل سخت و حساسی است و تقاضای ما این است که قانون نظام صنفی ما را مستثنی بداند و حقوق صنف مشاوران املاک و مردم بطور جداگانه مورد بحث و بررسی قرارگیرد .

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اضافه نمود : نامه ایی  به شورای نگهبان در راستای طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول  نوشته شده است ،که در این نامه ما مراتب اعتراض خود را نسبت  به این طرح که به گونه ایی شتاب زده و بدون هیچ گونه نظرخواهی از اتاق اصناف و اتحادیه مشاوران املاک صورت گرفته را اعلام میداریم.

در ضمن مصطفی قلی خسروی از آقای قشقایی بابت راه اندازی کانال روسا و اطلاع رسانی های دقیق شان تقدیر وتشکر بعمل آورد.

در ادامه جلسه آقای عبدالله اوتادی عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران  به قرائت نامه فوق پرداختند.

در ادامه جلسه آقای جهانگیری رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان ضمن صحه گذاشتن به صحبت های ایراد  شده ازجانب  آقای خسروی ،  خواستار این شدند که صورت جلسه بطور مختصر تنظیم و به شورای نگهبان ارسال گردد.

در ادامه سایر روسای اتحادیه های مشاوران املاک در خصوص مهمترین مشکلات صنفی هم چون مالیات بر ارزش افزوده ، اهمیت کد رهگیری ، یکسان سازی نرخ مشاوران املاک ، ساماندهی سایت ها و اپلیکیشن ها در فضای مجازی و مشکلات قانون پیش فروش  به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان جلسه ضمن نتیجه گیری درمورد مسائل مطرح شده ، تصمیم بر این شد که تمامی روسای اتحادیه های مشاوران املاک با نمایندگان شهر خویش در مجلس شورای اسلامی رایزنی نمایند و از آنها بخواهند تا  جهت احقاق حق اعضای صنفی خود  با اعضای شورای نگهبان مکاتبه نمایند.

ضمنا برنامه ریزی جهت تاسیس کانونی  همانند کانون سردفتران ، برای مشاوران املاک  به منظور ارج نهادن و رسیدگی به مشکلات و مطالبات  اعضاء صنفی  همچون مالیات بر ارزش افزوده و سایر مسائل صورت گیرد.

لازم به یادآوری است که تمامی اعضاء حاضر در جلسه بطور جداگانه در زمان مشخص سخنان و نکات مدنظرشان را مطرح نمودند و تمامی صحبت ها بطور کامل ضبط و آرشیو گردید.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید